Młodzi lekkoatleci z Sandomierza zdobyli 13 medali na zawodach w Krakowie

Dorota Kułaga [email protected]
Zawodniczki z Obrazowa dobrze spisały się w sztafetowych mistrzostwach w Strawczynie. Archiwum prywatne
Uczennice z Obrazowa wywalczyły "złoto" w sztafecie w Strawczynie
Reprezentacja Wisły Junior Sandomierz udanie wypadła w Otwartych Mistrzostwach Dzieci i Młodzików w Krakowie. Zdobyła 13 medali, w tym siedem złotych, trzy srebrne i trzy brązowe.

Najmłodsi lekkoatleci Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Wisła Junior Sandomierz dobrze wypadli na Otwartych Mistrzostwach Krakowa Dzieci i Młodzików. Przeprowadzono je na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Szesnastoosobowa reprezentacja Sandomierza zdobyła na tych zawodach 13 medali, w tym 7 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. - Wielu zawodników uzyskało bardzo wartościowe wyniki, między innymi Ola Grzyb, Karolina Paluch, Wiktoria Gromada, Gabriela Modras, Jakub Wiatrowski. Dobrze rokuje to przed zbliżającymi się Ogólnopolskimi Finałami "Czwartków Lekkoatletycznych" i Mistrzostwami Polski Młodzików.

Miejsca na podium zajęli: dzieci młodsze: 1. Ola Grzyb na 60 metrów - 9,24, 1. Grzyb na 300 metrów - 49,37, 3. Wiktor Twardowski - 9,43, 3. Twardowski - 53,64; dzieci starsze: 1. Wiktoria Gromada w skoku wzwyż - 145 centymetrów, 1. Karolina Paluch na 300 metrów - 45,93, 1. sztafeta szwedzka (400+300+200+100 metrów) dziewcząt starszych - 2,43,11, 1. sztafeta szwedzka chłopców starszych - 2,53,07, 2. Wiktoria Gromada na 100 metrów - 14,19, 2. Gabriela Modras na 300 metrów - 46,65, 3. Kacper Mazyr na 1000 metrów - 3,16,52; młodzicy: 1. Jakub Wiatrowski w skoku wzwyż - 173 centymetry, 2. Karolina Malec w skoku wzwyż - 145 centymetrów.

- Świetnie wypadły Ola Grzyb, Karolina Paluch i Gabrysia Modras. Może to będą następczynie Karoliny Kołeczek? Ona tak szybko w ich biegu nie biegała. Są więc perełki, które będziemy pielęgnować - powiedział trener Andrzej Mirek.
Kolejne złote medale zdobyły też młode lekkoatletki ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie. Podczas Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Rozstawnych Vena Sport dziewczynki były najszybsze w sztafecie 4x100 metrów. W nagrodę otrzymały puchar i pamiątkowe medale, natomiast uzyskany czas 59,04 sekundy jest nowym rekordem szkoły. Skład złotej sztafety 4x100 metrów: Julia Marzec, Dominika Stasiak, Katarzyna Śledź i Wiktoria Robuta, rezerwową była Ola Zimnicka.
Tuż za podium, czyli na czwartym miejscu uplasowała się sztafeta szwedzka dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Obrazowie startująca w składzie: Dominika Stąpór, Katarzyna Trznadel, Jagoda Cichoń i Natalia Burzańska. Zabrakło jej pół sekundy do zdobycia brązowych medali.

Na czwartej pozycji sportową rywalizację zakończyły też gimnazjalistki w sztafecie 4x100 metrów w składzie: Karolina Malec, Natalia Niezgoda, Dominika Leśniak i Natalia Zimoląg. Dodajmy, że opiekunem drużyn z Obrazowa jest Katarzyna Marzec.

Bardzo udane starty zanotowali w ostatnich dniach młodzi lekkoatleci z powiatu sandomierskiego na zawodach w Krakowie i Strawczynie.