Młodzi lepsi od starych. Sparta trzecia w kazimierskiej "halówce"

ALI
18-letni Łukasz Stępień ze Sparty II był najlepszym piłkarzem sobotniego turnieju w Kazimierzy Wielkiej. Adam Ligiecki
Orzeł Piaski Wielkie wygrał VII Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Prezesa MLKS Sparta, rozegrany w sobotę w Kazimierzy Wielkiej. Trzecie miejsce zajęli gospodarze.

Ale co można uznać za dużego kalibru niespodziankę, trzecie były rezerwy Sparty, złożone z nastolatków. Sparta I, którą tworzyli rutyniarze znani z ligowych boisk, uplasowała się na szóstej pozycji.

Ponadto puchar dla najlepszego zawodnika imprezy zdobył Łukasz Stępień (Sparta II). 18-letni piłkarz wręcz szalał na parkiecie, a jego akcje kibice nagradzali gromkimi brawami.

W turnieju dominowały drużyny z Małopolski. Pierwsze miejsce zajął Orzeł Piaski Wielkie, który w finale pokonał Lotnika Kryspinów 2:2 (rzuty karne 3:2).

Puchar dla najlepszego bramkarza zdobył Krzysztof Betleja (Orzeł), a najlepszym strzelcem został Krzysztof Kalemba (Garbarnia Kraków). Ponadto puchar ufundowany przez szefa świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, Jerzego Kulę, przypadł Lotnikowi, Puchat Fair Play - Jawornikowi Gorzków

Końcowa kolejność turnieju: 1. Orzeł Piaski Wielkie, 2. Lotnik Kryspinów, 3. Sparta II Kazimierza Wielka, 4. BKS Bochnia, 5. Garbarnia Kraków, 6. Sparta I Kazimierza Wielka, 7. LKS Mogilany, 8. Jawornik Gorzków.