Młodzi piłkarze walczyli o puchar burmistrza Daleszyc

/dor/
W turnieju rywalizowało 10 drużyn. W finale Hetman Włoszczowa pokonał Koronę Kielce

Hetman Włoszczowa triumfował w III Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dallas Cup 2014. Emocjonującym zawodom patronowało "Echo Dnia".

W turnieju rywalizowali zawodnicy urodzeni w roku 2003 i młodsi. W tegorocznej edycji wzięło udział 10 drużyn - Spartakus I i Spartakus II Daleszyce, Korona Kielce, FA Pińczów, Hetman Włoszczowa, AS Progres Kraków, Broń Radom, Uczniowski Klub Sportowy Myszków, AS Progres II i Akademia Piłkarska Hajto. Turniej odbył się w hali sportowej daleszyckiego gimnazjum. Zawodnicy rozegrali łącznie 31 spotkań, każde trwało 12 minut.

W finale Hetman wygrał z Koroną Kielce 4:0 i dzięki temu triumfował w tym turnieju. Trzecie miejsce zajęła drużyna Progres II Kraków, która pokonała Broń Radom 2:0. Zespoły Spartakusa Daleszyce zostały sklasyfikowane na dziewiątej i dziesiątej pozycji. Zwycięzcy otrzymali puchary, które wręczył burmistrz Wojciech Furmanek oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowali pamiątkowymi medalami za udział w turnieju.

Organizatorem III Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dallas Cup 2014 był klub Spartakus. - Mecze były ciekawe i emocjonujące. Dziękuję zawodnikom za dobrą grę i udział w turnieju, a sponsorom i działaczom klubu za pomoc w organizacji imprezy - powiedział Paweł Toboła, prezes Spartakusa.

- To był bardzo udany turniej, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Było kilka "perełek", które wyróżniały się dużymi - jak na 11-latków - umiejętnościami. Cieszy to, że z każdym rokiem ta impreza zyskuje na randze - mówił nam Jacek Pawlik, trener piłkarzy Spartakusa Daleszyce.