Młodzi piłkarze z Małogoszcza wicemistrzami Hetman Cup 2017

Kamil Markiewicz
Wierna Małogoszcz zajęła drugie miejsce w międzynarodowym turnieju Hetman Cup 2017, rozegranym we Włoszczowie www.wierna.malogoszcz.eu
W sobotę, we Włoszczowie rozegrana została trzecia edycja międzynarodowego letniego turnieju Hetman Cup 2017. W zmaganiach uczestniczyło osiem zespołów złożonych z zawodników urodzonych w 2007 roku i młodszych. W sumie rywalizowało blisko 120 młodych adeptów futbolu.

W zmaganiach udział wzięła Wierna Małogoszcz, która po zaciętej walce zajęła drugie miejsce w rozgrywkach. Małogoski zespół w finale uległ ukraińskiemu SMS Mościska 0:4.

Najlepszym bramkarzem rozgrywek został wybrany zawodnik drużyny z Małogoszcza Bartłomiej Muszyński.

Wyniki: grupa A: Hetman I Włoszczowa - Orlęta Kielce 0:1, PS Skarżysko-Kamienna - GLKS Krasocin 2:1, Hetman I Włoszczowa - PS Skarżysko-Kamienna 0:0, Orlęta Kielce - GLKS Krasocin 1:1, Hetman I Włoszczowa - GLKS Krasocin 4:1, Orlęta Kielce - PS Skarżysko-Kamienna 1:0. Grupa B: Mościska - Wierna Małogoszcz 2:0, Bucovia Bukowa - Hetman II Włoszczowa 0:4, SMS Mościska - Bucovia Bukowa 7:1, Wierna Małogoszcz - Hetman II Włoszczowa 2:0, SMS Mościska - Hetman II Włoszczowa 6:1, Wierna Małogoszcz - Bucovia Bukowa 9:0. Półfinały: Orlęta Kielce - Wierna Małogoszcz 0:3, Hetman I Włoszczowa - SMS Mościska 0:3. Mecz o siódme miejsce: GLKS Krasocin - Bucovia Bukowa 3:0. Mecz o piąte miejsce: PS Skarżysko-Kamienna - Hetman II Włoszczowa 1:3. Mecz o trzecie miejsce: Orlęta Kielce - Hetman I Włoszczowa 1:1, w karnych 2:1. Finał: Wierna Małogoszcz - SMS Mościska 0:4.
Klasyfikacja końcowa: 1. SMS Mościska (Ukraina), 2. Wierna Małogoszcz, 3. Orlęta Kielce, 4. Hetman I Włoszczowa, 5. Hetman II Włoszczowa, 6. PS Skarżysko-Kamienna, 7. GLKS Krasocin, 8. Bucovia Bukowa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Aleksander Mazurek (Orlęta), najlepszym strzelcem Rusłan Yatsula (Mościska), a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Muszyński (Wierna). Wyróżnienie otrzymała także jedyna dziewczyna biorąca udział w rozgrywkach Daniela Kocełuch (Hetman).

(Źródło: dziennikzachodni.pl)