Młodzi zapaśnicy z Ósemki udanie rywalizowali w Otwartym Turnieju Gór Świętokrzyskich

Paweł Wełpa
Szymon Markiewicz (z lewej) i Dominik Borek stanęli na trzecim stopniu podium
Szymon Markiewicz (z lewej) i Dominik Borek stanęli na trzecim stopniu podium Anna Wawrzycka
Zapaśnicy ze Szkoły Podstawowe nr 8 w Skarżysku-Kamiennej udanie zaprezentowali się podczas rozegranych w weekend Otwartym Turnieju Gór świętokrzyskich Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci.

Dominik Borek i Szymon Markiewicz zajęli trzecie miejsca w kategorii do 53 kg. Na tej samej pozycji w wadze 41 kg uplasował się Kamil Stojek. Także tzrecie miejsce zajęła Zofia Sańpruch w kategorii 35 kg.

Nikola Doruszewska oraz Dominik Telerz, choć na podium się nie wspięli, to w ocenie trenerki również zaprezentowali się od dobrej strony. – Był to pierwszy tak poważny turniej dzieci z SP 8. Jestem dumna z moich podopiecznych, którzy pomimo braku maty w szkole nie zniechęcają się do treningów i mimo braku owalczenia są chętni startować na zawodach. Dziękuję pani dyrektor SP 8 Magdalenie Ciok za udostępnienie sali gimnastycznej i pomoc, nauczycielom za wyrozumiałość, a rodzicom dzieci dziękuję za zaufanie – powiedziała Anna Wawrzycka.

Podopieczni Anny Wawrzyckiej startowali w barwach klubu Znicz Chęciny.