Młodzicy PGE VIVE z brązem Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce! W meczu o trzecie miejsce pokonali Wisłę Płock

Paweł KotwicaZaktualizowano
Młodzicy PGE VIVE Kielce zdobyli w Obornikach brązowy medal Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli nieoficjalnych mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

W półfinale drużyna trenera Pawła Grecaka przegrała z Kusym Kraków. Początkowo nic nie wskazywało na porażkę kielczan, bo zaczęli oni mecz bardzo dobrze, w 7 minucie prowadzili 6:1, pięć minut później 10:4. Potem przewagę zaczęli uzyskiwać krakowianie, którzy powoli odrabiali straty. Jeszcze w 37 minucie (młodzicy grają dwa razy po 25 minut) PGE VIVE prowadziło 20:18, ale Kusy zdobył cztery bramki z rzędu, wykorzystując kary naszych zawodników i wycofywanie bramkarza. W 41 minucie był remis 23:23, a końcówka spotkania należała do ekipy z Krakowa, które wykorzystała kolejne kary kielczan.

W meczu o brązowy medal nasi szczypiorniści spotkali się z Wisłą Płock. I pojedynek wyglądał odwrotnie, niż ten piątkowy. Początkowo prowadzili młodzi Nafciarze, w 11 minucie było 3:7. W tym okresie zespół z Kielc nie rzucił trzech karnych. Tuż po przerwie Wisła wygrywała 13:8. Od tego momentu jednak kielczanie zaczęli grać świetnie. W ciągu siedmiu minut doprowadzili do remisu 14:14. W 43 minucie PGE VIVE prowadziło 19:17. W końcówce płocczanie kilka razy zdobywali kontaktowe bramki, ale gdy w ostatniej minucie Konrad Różowicz doprowadził do rezultatu 22:20, wiadomo było, że to nasi zawodnicy zdobędą medale.

Wyniki. Półfinały. PGE VIVE Kielce - Kusy Kraków 27:31 (13:11), Sparta Oborniki - Wisła Płock 23:13 (11:8).

O 3. miejsce. PGE VIVE Kielce - Wisła Płock 22:21 (8:12). O 1. miejsce Sparta Oborniki - Kusy Kraków 28:25 (12:11).

Kolejność: 1. Sparta Oborniki, 2. Kusy Kraków, 3. PGE VIVE Kielce, 4. Orlen Wisła Płock.

PGE VIVE: Błażejewski, Salwa - J. Pinda 2, 0, Wasiak 7, 6, Szemraj 5, 4, Wiśniewski 1, 2, Barucha 2, 2, Różowicz 4, 6, Jurasik 6, 1, Osman 0, -, Walczyński 0, 1, Sitek, Kundera, Lubczyński, Winiarski. Trener: Paweł Grecak.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA