Młodzież Vive Tauronu z sukcesami w Świdnicy

(PK)
ŚKPR Świdnica
Dwa miejsca na podium wywalczyli młodzi piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce podczas turnieju pamięci Jakuba Marcinkowskiego, piłkarza ręcznego ŚKPR Świdnica, który zmarł nagle podczas ubiegłorocznych mistrzostw Polski młodzików w Kielcach. W turnieju, który odbył się w Swidnicy, zagrały 23 zespoły z Polski i Niemiec.

Najlepsi w swojej kategorii byli juniorzy młodsi kieleckiego klubu. Drużyna prowadzona przez Artura Rodackiego pokonała Goerlitz (Niemcy) 29:12, zremisowała z kadrą juniorów młodszych województwa opolskiego 18:18, wygrała z Astrą Nowa Sól 22:19, Śląskiem Wrocław 20:17, Zagłębiem Lubin 29:14 i w finale z ŚKPR Świdnica 14:12.

Najlepszymi strzelcami zespołu byli Damian Wojciechowski (32 bramki), Michał Włodarski (19), Hubert Wołowiec (16) oraz Bartłomiej Mazur i Jakub Syska (po 14).

Młodzicy starsi, prowadzeni przez Tomasza Olesińskiego, zajęli trzecie miejsce w swojej kategorii. Pokonali Olimp Grodków 26:16, ŚKPR Świdnica 27:18, przegrali ze Śląskiem Wrocław 20:25 i OSPR G2 Legnica 20:29 oraz pokonali Gwardię Opole 28:20. Wygrał OSPR G2 Legnica, przed MKS MOS Wrocław.

- Impreza odbywała się w trzech kategoriach wiekowych i miała bardzo mocną obsadę. Ekipy uczestniczące w imprezie były na grobie Jakuba Marcinkowskiego - powiedział nam Artur Rodacki.