MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Młodzież zapobiega pożarom" – rozstrzygnięto powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dobre wyniki skarżyskiej młodzieży

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
W Skarżysku-Kamiennej zakończyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zobaczcie więcej zdjęć w galerii
W Skarżysku-Kamiennej zakończyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zobaczcie więcej zdjęć w galerii Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej
10 osób - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wyróżniono w tegorocznych eliminacjach szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane między innymi przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, a zwycięzcom w imieniu Samorządu Powiatu Skarżyskiego gratulowali starosta Artur Berus i Ewa Pandyra, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Zobaczcie zdjęcia.

Wysoki poziom wiedzy skarżyskiej młodzieży w turnieju wiedzy o pożarnictwie

W piątek, 19 kwietnia w eliminacjach szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" wzięło udział 37 uczestników – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Eliminacje przeprowadzono w 3 grupach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe klasy V-VIII oraz grupa uczniów szkół ponadpodstawowych.

Etap powiatowy turnieju zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej przy współudziale Nadleśnictwa Skarżysko, odbył się w piątek 19 kwietnia.

Zobaczcie zdjęcia ze skarżyskich eliminacji:

Cenne nauki o bezpieczeństwie: Laureaci Turnieju Wiedzy Pożarniczej uhonorowani w Skarżysku-Kamiennej

Organizatorzy podsumowując turniej podkreślili, że poziom wiedzy zaprezentowanej przez młodzież biorącą w nim udział był niezwykle wysoki i wyrównany.

- Jest mi miło wręczać dzisiaj te wspaniale nagrody naszej młodzieży. Cieszę się, że skutecznie poszerzacie tą wiedzę pożarniczą, wiedzę o bezpieczeństwie, to się ceni. Życzę dalszych sukcesów na wyższym etapie tego turnieju – mówił starosta Artur Berus, gratulując laureatom zdobytych miejsc i wręczając im nagrody.

Uczestnicy turnieju otrzymali także podziękowania od komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej młodszego brygadiera Marcina Jasińskiego za udział w turnieju oraz za poszerzanie swojej wiedzy w zakresie ogólnie pojętego bezpieczeństwa, tego przeciwpożarowego, ale również wiedzy z zakresu historii straży pożarnej oraz bezpieczeństwa w lasach. Komendant podziękował także nauczycielom, opiekunom i rodzicom za wkład włożony w przygotowanie dzieci do eliminacji oraz sponsorom za ufundowanie cennych nagród.

Zdjęcia z konkursu:

Wyniki konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" w Skarżysku-Kamiennej

Szkoły podstawowe klasy I-IV:
1 miejsce – Agata Dorobczyńska uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Skarżysku-Kamiennej
2 miejsce – Julia Zagulska uczennica Szkoły Podstawowej w Mroczkowie
3 miejsce – Amelia Kwapisz uczennica Szkoły Podstawowej w Mroczkowie

Szkoły podstawowe klasy V-VIII
1 miejsce – Barbara Wiatr uczennica Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym
2 miejsce – Adam Maciejczak uczeń Szkoły Podstawowej w Kierzu Niedźwiedzim
3 miejsce – Maciej Orliński uczeń Szkoły Podstawowej w Bliżynie

Szkoły ponadpodstawowe:
1 miejsce – Maria Syposz uczenica II L.O. w Skarżysku-Kamiennej
2 miejsce – Zuzanna Czubak uczennica II L.O. w Skarżysku-Kamiennej
3 miejsce – Konrad Karczewski uczeń I L.O. w Skarżysku-Kamiennej

Nagrodę otrzymał także najmłodszy uczestnik turnieju Antoni Karpeta - uczeń Szkoły Podstawowej w Grzybowej Górze.

Finaliści w każdej grupie wiekowej będą reprezentować powiat skarżyski w eliminacjach wojewódzkich turnieju.

Nagrody rzeczowe dla laureatów turnieju powiatowego zostały ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Komendę Główną PSP w Warszawie oraz Nadleśnictwo Skarżysko. Sklep Castorama w Skarżysku-Kamiennej ufundował upominek dla najmłodszego konkursowicza (torba sportowa wraz ze sprzętem sportowym). Poczęstunek dla uczestników i opiekunów ufundował sklep Supeco w Skarżysku-Kamiennej, a upominki dla wszystkich uczestników - marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie