Mocna drużyna z Tęczy-Społem w Kielcach na I Mistrzostwach Polski Szkół Średnich w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym

Redakcja Polska Press
Stanisław Bałchanowski z Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach, także wygrał kategorię 66 kilogramów
Na początku marca w Warszawie odbyły się I Mistrzostwa Polski Szkół Średnich w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. W tych historycznych zawodach wzięła udział trójka zawodników KS "Tęcza-Społem" w Kielcach.

W kategorii do 47 kilogramów pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Znojek, uczennica Technikum Mechanicznego nr 2 w Kielcach, zaliczając wszystkie podejścia i ustanawiając swój rekord życiowy w wyciskaniu leżąc - 45 kilogramów. Wiktoria Barańska z I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie zwyciężyła w kategorii do 63 kg, również zaliczając trzy podejścia i poprawiając swój rekord życiowy w wyciskaniu na 82,5 kg. Stanisław Bałchanowski z Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach, także zaliczył trzy podejścia i wygrał kategorię 66 kg wynikiem 122,5 kg.

Klasyfikację Najlepszej Zawodniczki wygrała Wiktoria Barańska uzyskując 71,34 pkt. Na 7 miejscu tej klasyfikacji uplasowała się Zuzanna Znojek mając 47,92 pkt. Stanisław Bałchanowski zajął 3 miejsce w klasyfikacji Najlepszego Zawodnika z wynikiem 70,99 pkt.

Ponieważ zawody te rozgrywane były po raz pierwszy, to najlepsze wyniki ustanowione w kategoriach wagowych są oficjalnymi rekordami Polski szkół wyższych. Tym samym cała trójka reprezentantów KS „Tęcza-Społem” w Kielcach jest posiadaczami rekordów Polski.