Mocna obsada, dobre nagrody w Turnieju Astron Tenis Masters 2015 (zdjęcia)

/dor/
Dariusz Gąbka był trzeci w kategorii open i pierwszy w +50.
Dariusz Gąbka był trzeci w kategorii open i pierwszy w +50. Dorota Kułaga
Dobrą obsadę miał Turniej Astron Tenis Masters 2015, który odbył się w hali Klubu Sportowego Wschodnia Kielce. Pula nagród wynosiła ponad 10 tysięcy złotych.
Turniej Astron Tenis Masters 2015

Cykl Astron Masters to cztery turnieje punktowane do klasyfikacji amatorów i seniorów Polskiego Związku Tenisowego w czterech kategoriach wiekowych: +40 mężczyzn, +50 mężczyzn, open kobiet i mężczyzn. W najsilniej obsadzonej kategorii open mężczyzn zwyciężył aktualny mistrz Polski Amatorów w tej kategorii Tomasz Moczek, pokonując Tomasza Banasiewicza 6:3, 6:2. W meczu o trzecie miejsce Dariusz Gąbka wygrał z Rafałem Ucińskim 6:1, 6:2. Zwycięzcy otrzymali puchary, cenne nagrody finansowe i rzeczowe, a wszyscy uczestnicy upominki tenisowe.

Dwudniowym zmaganiom z zainteresowaniem przyglądał się znany kielecki deweloper Ryszard Grzyb, właściciel obiektu, który był mile zaskoczony wysokim poziomem imprezy. -Uczestnicy dopisali, poziom jest wysoki, pojedynki bardzo emocjonujące. Na razie prym wiodą zawodnicy z województwa świętokrzyskiego, z Kielc, Jędrzejowa, Skarżyska, Starachowic - mówiła w drugim dniu zawodów Magdalena Siwiec z Klubu Sportowego Wschodnia Kielce.

Wyniki: open kobiet: 1. Marta Sołtys, 2. Iza Dubowik, 3. Paula Siwoń, 4. Eliza Pytel, 5. Anna Suchecka; +40 mężczyzn: 1. Paweł Herman - w finale pokonał Andrzeja Moczka 6:2, 6:0, w meczu o 3. miejsce Grzegorz Sołtys pokonał Pawła Garnuszka 6:2, 6:3; +50: 1. Dariusz Gąbka, 2. Tomasz Chałaciński, 3. Witold Nowak.