Moranda piąty w szachowych mistrzostwach Polski

Redakcja
Wojciech Moranda zajął piąte miejsce w mistrzostwach Polski.
Wojciech Moranda zajął piąte miejsce w mistrzostwach Polski. Fot. archiwum prywatne
Reprezentant Żaka Kielce Wojciech Moranda zajął wysokie, piąte, miejsce w mistrzostwach Polski seniorów w szachach, które zakończyły się w Warszawie. W dziewięciu partiach zdobył 5,5 pkt.

W finale mistrzostw startowało 24 najlepszych polskich szachistów: w tym 14 arcymistrzów, 8 mistrzów międzynarodowych i 2 mistrzów FIDE. Zawodnik Żaka na dziewięć rozegranych partii pięć wygrał, jedną zremisował, a trzy przegrał.

Mistrzem Polski po raz trzeci z rzędu i po raz czwarty w karierze został Mateusz Bartel z Polonii Wrocław, z którym Wojtek przegrał. Kielczanin wygrał między innymi z arcymistrzem Tomaszem Markowskim, 5-krotnym mistrzem Polski seniorów i właśnie ta partia zwyciężyła w konkursie na najładniejszą rozegraną partię w siódmej rundzie mistrzostw. Moranda pokonał również innych arcymistrzów: Grzegorza Gajewskiego - członka kadry narodowej czy Aleksandra Miśtę - konsultanta kadry narodowej kobiet.

W piątek Wojtek Moranda wylatuje do Francji, gdzie zagra w jednym z najliczniej i najsilniej obsadzonych turniejów szachowych na świecie, w słynnym Cappelle la Grande.