Morawia Morawica przegrała z Sokołem Kolbuszowa Dolna (zdjęcia, video)

Redakcja
Morawia Morawica przegrała z Sokołem Kolbuszowa Dolna w meczu ostatniej kolejki II ligi kobiet.
Moravia Morawica - Sokół Kolbuszowa 0:3

Nasze futbolistki w ostatniej kolejce doznały porażek. W Morawicy awans do pierwszej ligi fetował Sokół Kolbuszowa.

Moravia Morawica - Sokół Kolbuszowa 0:3 (0:0), Aleksandra Mokrzycka 54, 70, Karolina Bochenek 82.

Moravia: Wałek (55. Kobylańska) - Choińska, Marta Moskwa, A. Michta, Walkiewicz (57. Szmal) - K. Michta (63. Magdalena Moskwa), Dębowska (73. Łabuda), Olesińska, Piątkowska (75. Majecka), Gotowiecka - Kasprzyk.

Futbolistki Sokoła w Morawicy fetowały upragniony awans do I ligi. O ile do przerwy mecz był jeszcze wyrównany, to w drugiej połowie "Sokółki" udokumentowały swoją wyższość, zdobywając trzy bramki.

Po meczu zawodniczki Sokoła wykonały na środku boiska taniec zwycięzców. Awans stał się faktem. Strzeliły też korki od szampanów. Zadbali o nie również gospodarze pojedynku - zawodniczki Moravii oblały nim swoje koleżanki z Sokoła, w ten symboliczny sposób gratulując awansu.

- Mimo porażki, jestem zadowolona z postawy zespołu w tym spotkaniu. Dziewczyny stoczyły równorzędny pojedynek z Sokołem. Gratuluję rywalkom awansu, my cieszymy się z utrzymania - mówiła Maria Tarczyńska, trener Moravii.