MOZ Kielce powalczył w piłkarskich mistrzostwach oldbojów

/SAW, dor/
W Zawierciu odbyły się mistrzostwa Polski oldbojów w piłce nożnej. MOZ Kielce grał w strefie finałowej, KSZO Ostrowiec poległ w eliminacjach.

W mistrzostwach wystartowały 22 ekipy z całego kraju. MOZ Kielce rywalizował w grupie A i z drugiego miejsca awansował do drugiej rundy finałowej. KSZO w grupie B zajął natomiast trzecie miejsce i nie przebił się do finałów.

- Turniej stał na bardzo dobrym poziomie – mówi Zdzisław Mojecki z MOZ, najstarszy uczestnik zawodów. - Grało wielu znanych piłkarzy, byłych reprezentantów Polski, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Ława z Pogoni Szczecin, który jeszcze niedawno z powodzeniem grał na boiskach ekstraklasy. Ława był też najlepszym strzelcem imprezy, a za najlepszego bramkarza uznano Sławomira Dąbrowskiego z naszej drużyny MOZ Kielce. Mistrzem Polski została Pogoń, w której oprócz Ławy grał między innymi były kapitan Korony Kielce Edi Andradina – podsumował Mojecki.

Kielecki zespół w grupie zremisował z RKS Radomsko 2:2,przegrał z GKS Jastrzębie 2:3, pokonał Piasta Gliwice 9:4 i Żyrardowiankę Żyrardów 6:4. W fazie finałowej MOZ zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 2:2, z Gwarkiem Zabrze 2:2, wygrał z Cracovią 3:2, zremisował z Oldboy’s Olsztyn 5:5, ale zajął w drugiej rundzie trzecie miejsce, przegrywając z Zagłębiem Sosnowiec gorszym bilansem bramek i nie awansował do półfinału Kielczanie zostali ostateczne sklasyfikowani na miejscach 5-6. W meczu o złoty medal Pogoń Szczecin pokonała Hutnika Kraków 4:2. KSZO w grupie przegrał ze Stadionem Zawiercie 1:2, zremisował ze Szczakowianką Jaworzno 3:3 i z Zagłębiem Sosnowiec 4:4 oraz wygrał z Polonią Bytom 7:3.

Skład MOZ: Sławomir Dąbrowski, Łukasz Mika, Maciej Bieniek, Grzegorz Jaworski, Zenon Śliwa, Wiesław Francuz, Zdzisław Mojecki, Artur Głowala. Trener Jan Wąchała.

Skład KSZO: Tomasz Dymanowski, Marcin Wróbel, Andrzej Kobylański, Rafał Lasocki, Paweł Cieślikowski, Grzegorz Klepacz, Paweł Delegiewicz, Tadeusz Krawiec, Tomasz Żelazowski, Mariusz Stefański, Dariusz Pietrasiak, Rafał Barański. Sztab kierowniczy: Ryszard Binensztok, Andrzej Płatek.