Mundial w Kielcach. Pierwsza w turnieju porażka Polek. Rumunki były zdecydowanie lepsze [ZDJĘCIA]

W meczu rozgrywanych w Kielcach mistrzostw świata piłkarek ręcznych do 18 lat, Polska przegrała z Rumunią. To pierwsza turniejowa porażka Biało-Czerwonych.

Polska Rumunia 19:28 (10:13)

Polska: Wdowiak, Chodakowska - Olek, Cygan 2 (2), Stanisławczyk, Sobecka 1, Więckowska 2, Zagrajek 1, Haric 9 (2), Szczepanik 2, Dworniczuk, Borowska 2, Pietras, Kowalik.

Rumunia: Chetraru, Ciuca - Balaceanu 1, Cace 7, Coman, Popa 1, Barabas 2 (2), Valcan 1, Martin 6, Tarsoaga 5, Jipa, Moraru, Stamin, Ilie 2, Pica 1, Lascateu 2.

Zagrały dwa zespoły, które po dwóch kolejkach miały komplet punktów. Zdecydowanie lepsze okazały się Rumunki. Polki nie prowadziły w tym meczu ani raz.

W pierwszej połowie Polki zagrały nieskutecznie. Najskuteczniejsza dotąd w naszym zespole kielczanka Magda Więckowska pierwsze trzy rzuty miała nieskuteczne, ale koleżanki nie były lepsze. Od stanu 5:6 Biało-Czerwone przez osiem minut nie zdobyły gola.

A silniejsze fizycznie i masywniejsze od naszych zawodniczek rumuńskie rozgrywające lepiej niż dzień wcześniej Słowaczkami radziły sobie z naszą obroną 5-1, wygrywając sytuacje „jedna na jedną”, zdobywając bramki lub zarabiając karne. Aż trzy rzuty z siódmego metra w tej części gry obroniła Marta Chodakowska, ale niewiele to dało. Była ona jedynym jasnym punktem zespołu.

Bo po przewie do nierzuconych sytuacji sam na sam doszła seria błędów technicznych, Polki tym razem przez aż 10 minut nie trafiły do bramki i rywalki szybko zbudowały przewagę. Od przerwy do 50 minuty nasze zawodniczki zdobyły tylko trzy gole. Skuteczność Polek w całym meczu - zaledwie 40 procent...

W innym meczu grupy A: Niemcy - Słowacja 27:19 (12:7).

Kolejny mecz Polki rozegrają w Hali Legionów w niedzielę o godzinie 18. Ich rywalkami będą mistrzynie Europy w tej kategorii wiekowej, Niemki, które jak dotąd mają na koncie komplet zwycięstw.