Mundurowi pobiegli po puchar w Kielcach (WIDEO, zdjęcia)

Bartłomiej Bitner
W Biegu o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach w ramach III Zawodów Służb Mundurowych wzięło udział 60 osób. Zwyciężył Michał Jamioł ze Straży Granicznej w Kielcach. Dominik Grosicki
Młodszy chorąży Michał Jamioł ze Straży Granicznej w Kielcach zwyciężył we wtorek, 23 maja, w Biegu o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach w ramach III Zawodów Służb Mundurowych. Dystans sześciu kilometrów pokonał w 22 minuty i 23 sekundy.

Zawody odbyły się na terenie Stadionu Leśnego w Kielcach. Wzięło w nich udział 60 biegaczy z całego województwa. Byli to pracownicy jednostek służb mundurowych takich jak Wojsko, Policja, Straż Pożarna, Izba Celna, Areszt Śledczy, Straż Graniczna, Inspektorat Transportu Drogowego, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Kontrwywiadu Wojskowego i Centralne Biuro Śledcze.

- Bieg zorganizowaliśmy nie tylko po to, by pracownicy służb mundurowych mogli się sprawdzić pokonując trasę na dystansie sześciu kilometrów, ale by się także spotkali, poznali nieco prywatnie i porozmawiali ze sobą. Najważniejsza była tu dobra zabawa, bo potem to przełoży się na lepsze wykonywanie zadań służbowych – mówi pułkownik Zbigniew Kopa, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach.

Mimo to niektórzy podeszli do biegu poważnie. Pokazali, że dysponują dobrą kondycją, godną pracowników mundurowych. Najszybciej na mecie zameldował się młodszy chorąży Michał Jamioł ze Straży Granicznej w Kielcach z czasem 22 minut i 23 sekund. Chwilę po nim finiszowali brygadier Sławomir Pietrzykowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach (22 minuty i 27 sekund) oraz reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach sierżant sztabowy Kamil Czarnecki z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej (22 minuty i 44 sekundy).

- Bieg był bardzo przyjemny. Trasa została umiejscowiona w fajnym miejscu, bo wiodła przez las, dzięki czemu biegliśmy w cieniu. Super, że przy takiej okazji mogliśmy się spotkać z kolegami z innych formacji mundurowych. Myślę, ze każdy bardzo pozytywnie odebrał te zawody – uważa Michał Jamioł.

Zanim pobiegli pracownicy służb mundurowych, to w biegu VIP-ów na dystansie 400 metrów startowali ich szefowie. Bardziej rekreacyjnie, bo niektórzy biegli w… mundurach. Tutaj najszybszy okazał się zastępca naczelnika Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego Andrzej Pasternak.