Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Narodowe w Kielcach otwiera się w piątek 15 maja. Jak i co będziemy zwiedzać?

Lidia Cichocka
Pałac Biskupów oraz wszystkie oddziały Muzeum Narodowego w Kielcach zostaną otwarte w piątek 15 maja. Muzeum OdNowa: zwiedzamy indywidualnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią od 15 maja 2020 roku Muzeum Narodowe w Kielcach udostępnia zwiedzającym wszystkie swoje oddziały (poza Muzeum Archeologicznym w Wiślicy, w którym trwa remont).

Bez zmian pozostają godziny otwarcia oddziałów. Wprowadzono natomiast nowe zasady zwiedzania, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo zarówno zwiedzającym, jak pracownikom. Zwiedzać można indywidualnie lub rodzinnie a ze względu na ograniczenie: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich jednocześnie może przebywać do 100 osób, w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku – do 25 osób, w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego – do 10 osób, a w Muzeum Dialogu Kultur – do 25 osób. Zwiedzający muszą nosić maseczki ochronne, dezynfekować ręce, zachowywać 2 m odstępy podczas zwiedzania. Przed kasą biletową, szatnią, sklepem z pamiątkami może przebywać tylko jedna osoba. Preferowane są płatności bezgotówkowe.

Do odwołania zostały zawieszone:zwiedzanie grupowe, lekcje muzealne, warsztaty, konferencje, odczyty, koncerty, wernisaże
oraz wstrzymane zostało udostępniania elementów interaktywnych ekspozycji, korzystanie z monitorów dotykowych, audio-przewodniów i tablic tyflograficznych.

Muzeum Narodowe zaprasza do dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich na wystawę stałą: Wnętrza zabytkowe XVII–XVIII wiek (zamknięte z powodu remontu pozostają Apartament Senatorski, Izba Stołowa Górna) oraz Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego i Galeria Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku -

Wystawa stała poświęcona Nobliście oraz Wystawa czasowa Panna na Oblęgorku i na frankach Nobla.

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego - Wystawa stała poświęcona pisarzowi oraz Wystawa czasowa Zygmunt Wasilewski – Stefan Żeromski. Korespondencja wzajemna.

Muzeum Dialogu Kultur: Wystawy stałe: Od różnorodności do dialogu, Wystawa archeologiczna, Historia motoryzacji w miniaturze, Od sacrum do profanum. Malarstwo i rzeźba w sztuce ludowej, Wystawa czasowa Szklany dialog.

- Zapraszamy do śledzenia działań muzeum na stronie internetowej i w mediach społecznościowych gdzie proponujemy m.in. lekcje muzealne, cykle edukacyjne, gry online, publikacje w wersji elektronicznej – mówi rzeczniczka Muzeum Narodowego Urszula Kinder.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie