Na pływalni Foka o mistrzostwo Kielc walczyli uczniowie szkół podstawowych. Rywalizowały klasy VII i VIII. Były duże emocje

Dorota Kułaga
Na pływalni Foka w Kielcach rywalizowało blisko 150 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Dawid Łukasik
Prawie 150 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych w pływaniu, które w piątek, 26 stycznia, odbyły się na krytej pływalni Foka na osiedlu Barwinek. Rywalizowali uczniowie klas VII i VIII.

Prawie 150 uczniów rywalizowało na pływalni Foka

Uczniowie klas VII i VIII startowali na następujących dystansach, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy: 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem zmiennym, sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Uczeń miał prawo startu w 2 konkurencjach indywidualnych i w sztafecie.

Zobacz zdjęcia z mistrzostw Kielc

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa 25 z Kielc - wywalczyła 11 medali (8 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy). Na drugiej pozycji sklasyfikowana została Szkoła Podstawowa numer 34 - 6 medali (4 złote i 2 srebrne). Trzecią lokatę zajęła Szkoła Podstawowa numer 39 - 3 medale (2 złote, 1 srebrny). Sklasyfikowano 16 szkół.

W punktacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 27 z Kielc - 244 punkty. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Społecznych - 170 punktów, a trzecie Szkoła Podstawowa numer 25 - 167 punktów. Sklasyfikowano 17 szkół.