Na zakończenie sezonu w pierwszej lidze piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce przegrały w Łodzi z ChKS

Na zakończenie rozgrywek Suzuki Korona Handball Kielce przegrała w Łodzi z ChKS.
Na zakończenie rozgrywek Suzuki Korona Handball Kielce przegrała w Łodzi z ChKS. Patryk Ptak/Suzuki Korona Handball Kielce
W rozegranym awansem meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych, ChKS Łódź wygrał z Suzuki Koroną Handball Kielce 29:24 (15:15). Dla kieleckiego zespołu był to ostatni mecz w tym sezonie. Suzuki Korona Handball zakończy rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli i będzie się ubiegała o licencję na grę w przyszłym sezonie w tworzonej Lidze Centralnej.

Suzuki Korona Handball Kielce na zakończenie sezonu przegrała w Łodzi

ChKS Łódź - Suzuki Korona Handball Kielce 29:24 (15:15)
Suzuki Korona Handball: Smelcerz, Toboła - Grabarczyk 2, Samiczak, Miśkiewicz 1, Sigurdardottir, Podsiadło 10 (1), Jaworka 1, Staszewska 3, Rzepka 1, Kotwica, Śmiglarska, Berlińska 6 (1).

Ostatni w tym sezonie mecz drużyna z Kielc rozpoczęła bardzo dobrze, w 15 minucie prowadziła 8:4. Potem zabrakło skuteczności i łodzianki szybko odrobiły straty, tuż przed przerwą doprowadzając do remisu. W 37 minucie ChKS wyszedł na prowadzenie (19:18), a końcówka należała zdecydowanie do gospodarzy - od remisu 21:21 w 47 minucie łodzianki zdobyły pięć bramek z rzędu.

Suzuki Korona Handball Kielce zajęła trzecie miejsce w grupie C pierwszej ligi i uzyskała prawo do starania się o licencję na grę w Lidze Centralnej, która będzie funkcjonowała od sezonu 2023/24. O tym, czy tę licencję dostanie, zadecyduje budżet, który uda się zgromadzić kieleckiemu klubowi.