Na zawodach w Chorzowie najlepsza była Agnieszka Wrona. KKL Kielce zajął trzecie miejsce

/dor/
Dorota Kułaga
Kielecki Klub Lekkoatletyczny zajął trzecie miejsce w finałowych zawodach I ligi seniorów, które odbyły się w Chorzowie. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała Agnieszka Wrona, która w skoku o tyczce zaliczyła 4 metry.

Był to przedostatni start Agnieszki Wrony w tym sezonie. -Byłam mile zaskoczona tą wysokością, bo skakałyśmy w trudnych warunkach. Zaczęłam nisko, od 3.20 m, ale później się rozkręciłam - mówiła Agnieszka po sobotnim starcie. W niedzielę rywalizowała w Otwocku, skoczyła 3.80 m i wysokość ta zapewniła jej trzecie miejsce w konkursie. -To był mój ostatni start w tym sezonie. Jestem z niego bardzo zadowolona, to był mój najlepszy sezon w karierze - dodała Agnieszka Wrona.

Z dobrej strony w Chorzowie pokazał się też Kamil Zbroszczyk, który w pchnięciu kulą uzyskał 17,41 m, przegrał tylko z Krzysztofem Brzozowskim z MKS-MOS Płomień Sosnowiec. Ponadto Kornelia Kostka była trzecia w biegu na 3000 m z czasem 10 minut i 7 sekund. Warto również wyróżnić juniorkę młodszą Martę Stemplewską - w biegu na 800 m uzyskała wynik - 2.18,37.

Oficjalne wyniki nie są jeszcze znane. Według nieoficjalnych na zawodach w Chorzowie triumfował AZS Politechnika Opolska - 2774 pkt. KKL w gronie jedenastu klubów zajął trzecie miejsce z dorobkiem 2223 pkt.