Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nagroda dla gminy Mirzec i Akademii Przedsiębiorczości w Starachowicach za komputerową edukację

Kazimierz Cuch
Kazimierz Cuch
Od lewej: Andrzej Bętkowski- marszałek województwa, Mirosław Seweryn, Michał zatorski
Od lewej: Andrzej Bętkowski- marszałek województwa, Mirosław Seweryn, Michał zatorski Urząd gminy Mirzec
Wójt gminy Mirzec, Mirosław Seweryn oraz Michał Zatorski prezes Akademii Przedsiębiorczości w Starachowicach, odebrali honorowy tytuł III stopnia w dziedzinie edukacji szkolnej, za realizację projektu „TAK dla TIK w Gminie Mirzec”. Program objął 602 uczniów i 81 nauczycieli z tej gminy.

Nagroda dla gminy Mirzec

Nagrody za najlepsze projektu społeczne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 wręczono podczas gali, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W kategorii „Świętokrzyski Lider Zmian” – edukacja szkolna – rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów” honorowym tytułem III stopnia wyróżniono projekt „Tak dla TIK (TIK –technologie informacyjno-komunikacyjne)” realizowany w gminie Mirzec, we współpracy ze starachowicką Akademią Przedsiębiorczości. Wyróżnienia przekazali marszałek województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Reneta Janik.

Gmina Mirzec do projektu wartego 2 036 521 złotych nie dołożyła nawet złotówki z własnego budżetu. Unijne dofinansowanie wyniosło 1 731 043 złotych, z dotacji krajowej uzyskano 63 306 złotych. Gmina Mirzec wniosła wkład niefinansowy, w postaci wynajmu sal na zajęcia dla uczniów.

O projekcie gminy Mirzec

Projekt „Tak dla TIK” był realizowany w gminie Mirzec w latach 2019 – 2020. Utworzono osiem pracowni komputerowych, po jednej w każdej szkole w gminie, do których zakupiono komputery z oprogramowaniem dla uczniów, laptopy dla nauczycieli, serwery, monitory dotykowe, kserokopiarki, skanery, drukarki, tablice interaktywne, projektory, wizualizery, programy edukacyjne i rehabilitacyjne, programy zabezpieczające, systemy do zarządzania siecią, roboty interaktywne.

W każdej szkole utworzono stanowisko wyposażone w komputer stacjonarny, ze stałym łączem internetowym do samodzielnej pracy ucznia. Dla 602 uczniów zapewniono zajęcia z robotyki, programowania, języka angielskiego, technologii informacyjno – komunikacyjnych, udział w warsztatach „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”, kółka edukacji matematycznej, humanistycznej, rewalidacyjne, logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne.

81 nauczycieli biorących udział w projekcie skorzystało z możliwości ukończenia studiów podyplomowych z zakresu nowych technologii i mediów w edukacji, udziału w szkoleniu e- nauczyciel lub ukończenia kursu administratora szkolnej pracowni komputerowej.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie