Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nagrody powiatu koneckiego przyznane. Oto laureaci [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
Starostwo Powiatowe w Końskich
Podczas XXII edycji Kuźnic Koneckich, które odbyły się w sobotę w dawnej fabryce żelaza w Maleńcu wręczone zostały coroczne nagrody powiatu koneckiego. Publikujemy pełną listę instytucji i osób, które zostały wyróżnione.

Koneckie Marki

Tradycyjnie już od ponad 20 lat kapituła złożona z reprezentantów zarządu powiatu koneckiego przyznaje osobom, podmiotom, bądź inicjatywom statuetki Koła Wodnego oraz stosowne certyfikaty pięciu laureatom „Marki Koneckiej”.

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Końskich
Na mapie kulturalnej Powiatu Koneckiego Państwowa Szkoła Muzyczna, to niewątpliwie jeden z jaśniejszych punktów. Wspaniale rozkwitająca i owocująca talentami wychowanków placówka swoje początki miała niezwykle skromne. Z małego ziarenka jakim było utworzone pod koniec lat 60-tych ognisko muzyczne, dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi kadry pedagogicznej wyrosła wspaniała szkoła jaką znamy obecnie. W 2018 roku minęło 40 lat działania placówki w formule Państwowej Szkoły Muzycznej. Taki okres czasu to wielka przygoda muzyczna dla kilku pokoleń koneckiej młodzieży. Wielu z uczniów w tym czasie sięgnęło po najwyższe laury występując na utytułowanych scenach. Wielu z nich właśnie pod okiem pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej w Końskich stawiało swoje pierwsze kroki na drodze do wielkiej kariery w świecie muzyki. Obecnie Dyrektor Małgorzata Kacperska w mediach społecznościowych na bieżąco przekazuje informacje o sukcesach podopiecznych placówki. A jest się czym pochwalić… W gronie najbardziej utytułowanych absolwentów PSM w Końskich znaleźli się: Ewa Gałwiaczek, Jakub Mariańczyk, Łukasz Trepczyński, Aleksandra Dunajska i Karina Kamizela. Za sprawne funkcjonowanie tej placówki odpowiada Dyrektor Małgorzata Kacperska.

Brawler Fight Club Końskie
W tym roku Brawler Fight Club Końskie świętuje swoje 10-lecie. Już od 10 lat konecki klub reprezentuje nasze miasto na krajowej i międzynarodowej arenie sportów walki. Założycielem i głównym trenerem jest Marcin Kij. Obecnie klub skupia się także na przygotowaniach zawodników do startów zawodowych MMA (mieszane sztuk walki). W pierwszym okresie działania klubu dominowały przygotowania do walk w ramach Amatorskiej Ligi MMA. Tocząc około 200 walk zawodnicy koneckiego klubu zdobyli w tym czasie 19 złotych medali, 18 srebrnych i 8 brązowych. Oprócz startów w MMA, zawodnicy Brawlera, brali udział także w zawodach kickboxingu rangi krajowej i międzynarodowej. Oprócz walk w MMA i kickboxingu, klub wystawiał także swoich zawodników w innych formułach walki, do których możemy zaliczyć brazylijskie ju-jitsu (BJJ). W zawodach tego typu reprezentanci koneckiego klubu niejednokrotnie stawali na różnych stopniach Mistrzostw Polski, czy Pucharu Polski. Zawodnicy, którzy wcześniej odnosili sukcesy w walkach amatorskich obecnie z powodzeniem walczą profesjonalnie. Istotne jest również to, że oprócz wielu utytułowanych wychowanków w klubie trenuje wiele młodych osób, odnoszących swoje pierwsze sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. Brawler Końskie, jest obecnie jednym z czołowych świętokrzyskich klubów MMA, a przez lata startów uplasował się na 1 miejscu klubów z naszego województwa w rankingu Amatorskiej Ligi MMA. Znajdował się także w pierwszej piętnastce klubów z całej Polski (na ponad 250 klubów biorących w niej udział).

Włodzimierz Pietrusiewicz
Pan Włodzimierz to absolwent koneckiego „Mechanika”, zawodowo związany z Gminną Spółdzielnią „Samopomoc Chłopska” w Radoszycach. Obecnie pracuje na stanowisku kierownika handlowego. Wolny od pracy czas chętnie poświęca na działalność społeczną, czynnie uczestniczy w życiu lokalnej wspólnoty. Radny Rady Gminy Radoszyce przez sześć kadencji, dwukrotnie przewodniczący tego gremium. Odznaczony odznaką - Zasłużony dla Kielecczyzny oraz srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP w 2002 roku. W latach młodości czynny zawodnik Klubu Sportowego „Partyzant” Radoszyce, a od 1986 roku pełniąc różne funkcje, wspiera społecznie działania tego klubu. Aktywnie uczestniczy również w życiu wspólnoty parafialnej. Jest członkiem zespołu „Caritas”, corocznie angażuje się w organizację tradycyjnej pieszej pielgrzymki z Radoszyc na Jasną Górę i działa w radzie parafialnej. Pan Włodzimierz to również Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego i można powiedzieć symboliczny „Strażnik Czasu”, cierpliwie dokumentujący w formie kroniki dzień po dniu działalność klubu sportowego, Gminnej Spółdzielni w Radoszycach i parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie
W czasopiśmie „Kierunek Kariera” redaktor naczelna tak napisała „Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie z małego miasteczka położonego w powiecie koneckim w województwie świętokrzyskim, to niewielka, ale ambitna placówka, z dobrymi praktykami edukacyjnymi, skutecznie nawiązująca współpracę z europejskimi instytucjami”. Taka jest właśnie ta szkoła z ponad siedemdziesięcioletnią historią i tradycją. Oprócz działalności edukacyjnej od lat odnosi sukcesy w innych dziecinach, które w znaczący sposób budują jej prestiż, a tym samym naszego powiatu. W rankingu „Perspektyw 2021” TECHNIKUM w ZSP w Stąporkowie zajęło 8 miejsce w województwie świętokrzyskim i zdobyło BRĄZOWĄ TARCZĘ - ZNAK JAKOŚCI SZKOŁY. W tym roku szkoła otrzymała tytuł "INSPIRATORA KARIERY 2020" w dziedzinie EDUKACJA i znalazła się w elitarnym gronie placówek z całej Polski, które otrzymały certyfikat. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie biorą udział w licznych konkursach, zajmując czołowe miejsca na szczeblach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Przy tej okazji należy wspomnieć o konkursowej liderce, wszechstronnie utalentowanej, Natalii Boruń. Szkoła aktywnie uczestniczy w wielu wydarzeniach patriotycznych. W marcu bieżącego roku uczennice szkoły zaangażowały się w powiatową uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy wyklętych”, która odbyła się w koneckiej kolegiacie św. Mikołaja. Wykorzystując talent aktorski, w niezwykle ciekawy sposób przedstawiły sylwetki Kobiet Niezłomnych. Szkoła stwarza uczniom możliwości rozwoju artystycznego. Działa szkolna grupa teatralna „Alter Ego” pod kierunkiem nauczycieli: Doroty Kosierkiewicz, Marzeny Maleszak i Anny Misiowiec. W ubiegłym roku powstał film pt. „Ziemiańska, czyli… Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Natomiast grupą taneczna kieruje Pani Monika Grabusińska. W szkole prężnie działa Uczniowski Klub Sportowy „Staszic”. Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie zarządza Dyrektor Hanna Rzepka.

Stowarzyszenie ImperActive
Na imprezach sportowo - rekreacyjnych organizowanych w naszym powiecie możemy ostatnio często spotkać grupę młodych, uśmiechniętych ludzi w kolorowych, profesjonalnych strojach sportowych… Można ich też zobaczyć kąpiących się w sezonie, gdy większość z nas planuje raczej wyjazdy na narty i sięga do szafy po puchowe kurtki. Ta grupa to ImperActive - Stowarzyszenie działające w Kozowie w Gminie Smyków od 2019 roku, które powstało z inicjatywy Rafała Pałgana (pełniącego funkcję prezesa) i Karola Lesiaka, Jacka Lesiaka i Beaty Janiszewskiej (sprawujących obecnie funkcję vice prezesów). W ciągu 2 lat swojego działania Stowarzyszenie ImperActive z powodzeniem zorganizowało m.in.: Turniej Strzelecki (Smyków), Fearless Run Bieg nieustraszonych (Kozów 2019), Zimowy Rajd z Pochodniami (Cisownik), Rajd rowerowy Bike Orient (Miedzierza 2020 i 2021r), Piekielny Maraton Pieszy (Miedzierza 2021), w którym wzięło udział 300 osób. Ci aktywni propagatorzy zdrowego i sportowego trybu życia najbliższą imprezę planują już na 19 września tego roku - będzie to II edycja Fearless Run Biegu Nieustraszonych.

Alchemik, Kowal losu i Gwóźdź sezonu

Oprócz mających najdłuższą historię, statuetek Koła Wodnego przyznawanych laureatom Marki Koneckiej Zarząd Powiatu Koneckiego nagrodził również podmioty działające na polu kultury i kultywowania tradycji, pomagających w trudnym czasie pandemii oraz tych, którzy rozwijając swoją działalność przyczyniają się do ochrony środowiska
„GWÓŹDŹ SEZONU” - Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich. Początek 2020 roku przyniósł nową, cenną inicjatywę – I Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich. Stowarzyszenia gospodyń od dawna odgrywały znaczącą rolę w swoich lokalnych środowiskach wiejskich. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnych Zarząd Powiatu w Końskich powołał pierwszą w kraju Powiatową Radę Kół Gospodyń Wiejskich. Współpraca Starosty Koneckiego Grzegorza Pieca i Przewodniczącej Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Justyny Rupniewskiej zaowocowała wieloma ciekawymi inicjatywami łączącymi w sobie aspekty promocji zarówno jednostki samorządu, jak i tych stowarzyszeń aktywizujących środowiska wiejskie. Dzięki Powiatowej Radzie Kół Gospodyń Wiejskich w minionym roku zostały zorganizowane pikniki integracyjne „Kuźnia Smaków”, spotkanie z „Gospodynią”, „Piekielne Smaki”, „Miodownia Staropolska” oraz liczne konferencje i szkolenia dla pań zrzeszonych w KGW. Gospodynie z naszego powiatu uczestniczyły, odnosząc sukcesy, w wielu konkursach wojewódzkich i ogólnokrajowych. Można śmiało powiedzieć, że Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich to prawdziwe koło zamachowe, pobudzające aktywność mieszkańców Powiatu Koneckiego.

GWÓŹDŹ SEZONU - Stowarzyszenia Krzewienia Kultury „Smykovia”. Najpierw założono zespół, by pielęgnować dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Od trzynastu lat swoimi występami muzycy ubarwiają liczne wydarzenia społeczno-kulturalne i biorą udział w przeglądach artystycznych i festiwalach na wielu szczeblach. Od 2013 roku działają jako stowarzyszenie. Cele pozostały nadal te same: krzewienie dorobku kulturowego, tak by młode pokolenie było świadome i dumne ze swoich korzeni. Ich występy, to kolorowa dawka energii. Przetrwali trudny czas pandemii. Swoją twórczą aktywność musieli ograniczyć do spotkań w kościele parafialnym w Miedzierzy.

KOWAL LOSU - Koło Naukowe Wydruku 3D działające w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich.
Prekursorami założenia Koła byli ówcześni uczniowie, a dziś absolwenci: Miłosz Bociek, Adam Boczek i Antonii Skiba. Koło działa od września 2017 r. i skupia chętnych i ambitnych uczniów, dla których szeroko pojęta robotyka stanowi życiową pasję. Jego opiekunem jest Pani profesor Alicja Sobaś. Wiele godzin pracy w Kole umożliwiło uczniom rozwinięcie i pogłębienie zainteresowań z zakresu elektrotechniki i robotyki, powiązanej z wydrukiem 3D. Ich najbardziej zaawansowanym projektem był wydruk zdalnie sterowanego drona i czołgu, nad którymi pracowali przez 2 lata. W kwietniu 2020r trzej chłopcy: Miłosz Bociek, Adam Boczek i Antonii Skiba, w bardzo trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii, wyszli z inicjatywą wsparcia pracowników służby zdrowia w walce z covid - 19. Wykorzystując wiedzę i umiejętności zdobyte w Kole, wydrukowali ponad 150 przyłbic ochronnych, które trafiły do Szpitala im. Św. Łukasza oraz do Domów Pomocy Społecznej. Należy zaznaczyć, że podjęli się tego zadania w początkowym okresie pandemii, gdy środki ochronne były trudno dostępne. Z powodu zamknięcia szkoły, zmuszeni byli pracować oddzielnie, w swoich domach i na własnym sprzęcie.

KOWAL LOSU - Rap Lokal Końskie. Rap Lokal to ogólnopolska akcja charytatywna, która powstała w 2016 roku w Pabianicach, kiedy to raper ESTE razem z lokalnymi artystami zorganizowali koncert hip-hopowy oraz zbiórkę pieniędzy dla Łukasza, który porusza się na wózku inwalidzkim. Akcja cieszyła się bardzo ciepłym odzewem, przez co organizatorzy postanowili rozszerzyć wydarzenie o kolejne miasta. Od 2018 roku w Końskich oraz Stąporkowie powstały 3 teledyski oraz 2 imprezy na których artyści zbierali pieniądze dla Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Dziecku i Rodzinie w Stąporkowie oraz dla Sebastiana Makowskiego. Rap Lokal to akcja, która oprócz zbiórek charytatywnych zrzesza również młodych ludzi. Konecka grupa liczy ponad dwadzieścia osób. Akcje dają szansę pokazania się im w profesjonalnych produkcjach, którym towarzyszy świetna zabawa i niesamowita atmosfera tworzona przez lokalnych znajomych. Akcja jest kontynuowana obecnie w 8 miastach Polski. Ze względu na pandemię możliwości wszelkich działań młodych zapaleńców są limitowane, ale to ich nie zniechęca.

ALCHEMIK - Gwarant - Eko Geko FILTATION Młodawscy.
Jak produkować więcej i wydajniej, jednocześnie nie szkodząc środowisku naturalnemu?- To chyba jedno z ważniejszych pytań we współczesnym świecie. Z pewnością kompetentną odpowiedź i rozwiązanie tego problemu znajdziemy w koneckiej, rodzinnej firmie Gwarant - Eko. Założyciel tego przedsięwzięcia – Władysław Młodawski, już w latach 70- tych zdobywał niezbędne doświadczenie jako główny konstruktor urządzeń odpylających w firmie KOWENT. W latach 90-tych Pan Władysław prowadził firmę produkującą elementy do filtrów samodzielnie. O wielkim przełomowym przyspieszeniu możemy mówić od momentu kiedy do firmy dołączył Dariusz Młodawski – syn Pana Władysława. To połączenie doświadczenia i nowoczesnej wizji zaowocowało wzrostem produkcji i zatrudnienia. Powstała nowa siedziba firmy, zwiększyła się powierzchnia produkcyjna i magazynowa, pojawiły się nowatorskie rozwiązania technologiczne. Konecka firma, to trzeci co do wielkości produkcji gracz na polskim rynku producentów worków wychwytujących zanieczyszczenia do urządzeń odpylających. Wyroby Gwarant Eko GEKO FILTATION są znane są nie tylko w kraju ale również na Ukrainie, Serbii, Pakistanie i Emiratach Arabskich. Panowie Władysław i Dariusz Młodawscy to prawdziwi „Czarodzieje - Alchemicy” na polu biznesowym.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie