Najlepszy mecz KSZO w tej rundzie i pewne zwycięstwo w Kraśniku

mir
Mirosław Rolak
Piłkarze KSZO 1929 zrewanżowali się beniaminkowi z Kraśnika za porażkę w rundzie jesiennej w Ostrowcu i pewnie wygrali w Kraśniku. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo KSZO.

Stal Kraśnik – KSZO Ostrowiec 1:2 (1:1)
0:1 – Bartłomiej Smuczyński 27, 1:1 Maciej Welman 35, 1:2 Fabian Burzyński 52.

KSZO: Frątczak 8 – Miłek 8, Kardas 8, Mężyk 8, Rogoziński 8 – Łokieć 9 (90. Ziółkowski, nie klas.), Puton 9, Burzyński 0, Smuczyński 9 (78. Sarwicki, nie klas.), Kapsa 8 (64. Bełczowski 1)– Chrzanowski 9 (88. Brociek, nie klas.).

czerwona kartka: Burzyński w 90 min (za drugą żółtą)

Zespół KSZO 1929 odniósł kolejne zwycięstwo, a w dodatku tym razem rozegrał kapitalny mecz. Zdaniem trener KSZO, Marcina Wróbla było to najlepsze spotkanie KSZO w rundzie wiosennej. Wiosennej. Pomarańczowo-czarni zdobyli w Kraśniku dwie bramki, ale mieli znacznie więcej okazji i zwycięstwo KSZO mogło być znacznie bardziej okazałe.
Początek meczu należał do gospodarzy, którzy kilka razy groźnie zaatakowali, aloe defensywa KSZO nie dała się zaskoczyć. W odpowiedzi bramkarza Stali „sprawdził” bardzo aktywny w całym meczu Jakub Chrzanowski. Wreszcie w 27 minucie po dośrodkowaniu Jakub Kapsy z rzutu rożnego kapitalną główką popisał się Bartłomiej Smuczyński i ostrowiecki zespół objął prowadzenie. Niestety osiem minut później gospodarze przeprowadzili skuteczną akcję i po dośrodkowaniu Welman celnie strzelił głową i było 1:1. Jeszcze przed przerwą kolejnej dogodnej okazji nie wykorzystał Chrzanowski. Bliski szczęścia był też znowu Smuczyński.
Na początku drugiej połowy znowu groźnie atakowali gospodarze, ale nie potrafili sforsować ostrowieckiej defensywy. W 52 minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z 18 metrów popisał się Fabian Burzyński i znowu KSZO wyszedł na prowadzenie. Kilka minut później na listę strzelców mógł się wpisać Smuczyński, a potem jeszcze Chrzanowski. W końcówce KSZO bronił korzystnego wyniku, a w 90 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił strzelec bramki, Burzyński.

Rozegraliśmy naprawdę bardzo dobry mecz, chyba najlepszy, a w każdym razie jeden z najlepszych w tej rundzie. Spotkanie od początku toczyło się pod nasze dyktando, mieliśmy mnóstwo sytuacji i nasze zwycięstwo mogło być znacznie bardziej okazałe. Ciesze się że przynajmniej dwie sytuacje udało się wykorzystać i zdobyliśmy komplet punktów. Dziś naprawdę było przyjemnie oglądać naszą grę. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Jakub Chrzanowski i szkoda że nie udokumentował tego bramką, a miał dogodne sytuacje – powiedział trener KSZO, Marcin Wróbel.