Najlepszy mecz zawodnika PGE VIVE we Francji

PK
Świetny mecz Patryka Walczaka, obrotowego PGE VIVE Kielce wypożyczonego do francuskiego Massy Essonne Handball.

W meczu piątej kolejki francuskiej Lidl Starligue, Massy Essonne grało na wyjeździe z US Ivry. Co ciekawe, Walczak miał być początkowo wypożyczony z PGE VIVE właśnie do Ivry, ostatecznie trafił do beniaminka, Massy Essonne.

Kołowy rodem ze Szczecina zagrał w środę świetny mecz, był najlepszym strzelcem swojego zespołu – zdobył 6 bramek, nie myląc się ani raz. Gole Walczaka dały Massonne pierwsze prowadzenie w meczu (11:10 w 22 minucie) i najwyższe prowadzenie (19:14 w 38). Od tego momentu reprezentant Polski nie zdobył już bramki, a gospodarze w końcówce doprowadzili do remisu. Spotkanie zakończyło się remisem 24:24 (12:15). Dla Massy jest to drugi punkt w rozgrywkach. Drużyna Walczaka zajmuje 12 miejsce w 14-zespołowej ekstraklasie.

W meczu czwartej kolejki z Cesson-Rennes, również zremisowanym przez Massy, polski obrotowy już w czwartej minucie zobaczył czerwoną i niebieską kartkę. Ale faulował nie on, tylko stojący obok inny obrońca. Klub Walczaka odwołał się od kartek, reklamacja została uznana, przez co Polak mógł zagrać w meczu z Ivry.