Najlepszy start w przełajach! Wojciech Jarosz ósmy na Mistrzostwach Polski Seniorów

Dorota KUŁAGA [email protected]
Wojciech Jarosz zajął ósme miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach przełajowych. Fot. Dorota Kułaga
Wojciech Jarosz z Juventy Kobex Starachowice spisał się najlepiej z zawodników z Kielecczyzny na mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Bydgoszczy. Zajął ósme miejsce.

Przedstawiciele Ludowego Klubu Biegacza Rudnik dobrze wypadli natomiast w Biegu Kazików w Radomiu.

Starachowiczanin Wojciech Jarosz w Bydgoszczy rywalizował w biegu przełajowym seniorów na dystansie 4 kilometrów.

NAJLEPIEJ W KARIERZE

Uplasował się na ósmej pozycji, a wymieniony dystans pokonał w czasie 11 minut i 40 sekund. Najlepszy okazał się Krzysztof Żebrowski z Ostrowa Mazowieckiego, który uzyskał wynik 11 minut i 16 sekund. - Warunki były ciężkie. Jestem zadowolony z tego występu. To najwyższe miejsce w przełajach w kategorii seniorów. Kiedyś zająłem 15 miejsce, raz nie ukończyłem tych zawodów - mówił nam Wojtek Jarosz.

Na razie będzie trenował w Starachowicach. 20 marca wyjeżdża na zgrupowanie do Szklarskiej Poręby, które potrwa do 5 kwietnia. Stamtąd pojedzie na Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych.
Dodajmy, że na mistrzostwach w Bydgoszczy rywalizowali także juniorzy. W biegu na 6 kilometrów na 25. pozycji sklasyfikowana została Monika Gielec z Juventy Kobex Starachowice.

WIDOCZNI W BIEGU KAZIKÓW

Przedstawiciele Ludowego Klubu Biegacza Rudnik startowali natomiast w VI Biegu Kazików, który kilka dni temu odbył się w Radomiu. W zawodach tych rywalizowało w sumie 650 osób z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Wygrał Radosław Kłeczek ze Sportingu Międzyzdroje, który 10 kilometrową trasę pokonał w czasie 30 minut i 19 sekund. To jego drugie zwycięstwo w tym biegu. Trzecie miejsce zajął Sergiej Okseniuk, reprezentujący LKB Rudnik. Dwie kolejne pozycje również przypadły biegaczom tego klubu.

Wyniki: 1. Radosław Kłeczek (Sporting Międzyzdroje) - 30.19, 2. Emil Dobrowolski (Prefbet Śniadowo Łomża) - 30.30, 3. Sergiej Okseniuk (LKB Rudnik/Kovel) - 30.41, 4. Sergiej Marczuk (LKB/Kovel) - 30.55, 5. Jurij Rusiuk (LKB/Kovel) - 30.57, 6. Przemysław Szymanowski (Polish Energy Partners/Końskie) - 30.58, (...), 10. Rafał Czarnecki (Bliżyn) - 32.43.