MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najsympatyczniejsi gimnazjaliści staną oko w oko z dzikimi zwierzętami

/dota/
Dla miłośników zwierząt atrakcją będzie wizyta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.
Dla miłośników zwierząt atrakcją będzie wizyta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. archiwum
Najsympatyczniejsi gimnazjaliści w województwie odwiedzą pałac strachu, staną oko w oko z dzikim lwem, pojeżdżą na największej karuzeli w Polsce!

Zabawa w Wesołym Miasteczku, spotkanie z dzikimi zwierzętami w Ogrodzie Zoologicznym i spojrzenie w kosmos. Niezapomniany dzień wrażeń czeka na klasę, która w województwie świętokrzyskim zwycięży w plebiscycie na najsympatyczniejszą.

Prawie 300 gatunków zwierząt z Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, z Kotliną Dinozaurów i Mini ZOO, największe i najstarsze polskie planetarium oraz Wesołe Miasteczko. To atrakcje, które czekają na uczestników jednodniowej wyprawy do Chorzowa.

ZABAWA NA CAŁEGO!

Chorzowskie Wesołe Miasteczko jest najstarszym w kraju. Powstało w 1959 roku. Coś dla siebie znajdą w nim miłośnicy rozrywki w każdym wieku: jest beczka śmiechu, gabinet krzywych luster czy Gwiazda Duża (wcześniej nazywana Diabelskim Młynem) - największa karuzela w kraju, a nawet rollercoaster. Wielkich emocji dostarczy zakręcona jazda na karuzelach Apollo 2000, Rock & Roll czy Balerina. O szybsze bicie serca przyprawi wizyta w Pałacach Strachów, a niezapomniane przeżycia dla najmłodszych zapewni przelot na Helikopterkach czy szalona jazda w Skoterniach! I to jeszcze nie wszystko!

Na pierwszaków, które interesują się światem zwierząt czeka Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Na prawie 50 hektarach zielonego parku czeka na nich 2600 zwierząt, w tym prawie 300 gatunków!

JAK MIKOŁAJ KOPERNIK

Mamy także coś, dla gimnazjalistów, którzy lubią bujać w obłokach i patrzą trochę dalej, niż sięga wzrok: wizytę w planetarium. Planetarium Śląskie powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba. Widownia mieści jednocześnie prawie 400 osób.

Pod niebem planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty firmament, odbywają się popularne prelekcje astronomiczne, lekcje astronomii i geografii, a także inne zajęcia oraz różne spektakle. Obserwatorium astronomiczne jest wyposażone w największa w Polsce lunetę o 30-centymetrowym obiektywie i liczne mniejsze teleskopy.

W pogodne dni zwiedzający mogą obserwować Słońce, a po zapadnięciu zmierzchu - ciekawe obiekty nocnego nieba, oglądane nawet w 750-krotnym powiększeniu!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie