Najszybsi biegacze na Ponidziu podsumowali 2009 rok

Adam LIGIECKI [email protected]
Buskie Słoneczko - potęga lekkoatletyczna numer 1 na Ponidziu - ma za sobą kolejny udany sezon. A. Ligiecki
Były nagrody za świetne wyniki, a także podziękowania dla przyjaciół klubu, sponsorów.

Zawodnicy buskiego Klubu Sportowego Słoneczko startowali w mijającym roku w 27 imprezach biegowych w całym kraju. Zdobyli siedem medali - w tym cztery złote - w zawodach rangi mistrzowskiej.
To potęga lekkoatletyczna numer 1 w naszym regionie. Młodzi biegacze, ich rodzice, działacze oraz zaproszeni goście spotkali się w sobotę w hali przy ulicy Kusocińskiego.

132 RAZY NA PODIUM

Niech przemówią liczby. W 2009 roku zawodnicy Słoneczka aż 132 razy stawali na podium. Najczęściej - Eliza Kucharska, która wygrała osiem imprez. W tym dwie prestiżowe: Mistrzostwa Województwa Młodziczek oraz Świętokrzyskie Czwartki Lekkoatletyczne 2009. Eliza zajęła też pierwsze miejsce w klubowym rankingu dziewcząt.

Ranking chłopców wygrał Damian Sator. Pochodzi z "biegającej rodziny" i może pochwalić się świetną średnią - startował w 18 imprezach, w sześciu z nich uplasował się na pierwszym miejscu. Jest mistrzem województwa w Czwartkach Lekkoatletycznych na 1000 metrów, zdobył również tytuł wicemistrza w przełajach.

PUCHARY I PODZIĘKOWANIA

Eliza i Damian są pierwsi, ale potęgę Słoneczka budują też inni biegacze. Jak Justyna Sztuk - mistrzyni województwa w przełajach, Klaudia Jałocha, Ewelina Kucharska, Piotr Stachurski, Rafał Kopeć czy najmłodsi: Dominika Burchan, Joanna Gozdek, bliźniacy Paweł i Piotr Miksiewiczowie.

W sobotę otrzymali oni puchary, dyplomy honorowe i nagrody. Nie zapomniano o osobach i instytucjach wspierających klub. Były więc podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy, Zakładu Metalowo-Kotlarskiego SAS, Banku Spółdzielczego, firmy Moni-Bus z Pińczowa oraz hotelu Malinowy Zdrój z Solca, który dołączył do grona sponsorów.