Największy turniej gier i zabaw w naszym powiecie (zdjęcia)

  Największy turniej gier i zabaw w naszym powiecie (zdjęcia)

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Na parkiet wybiega zespół taneczny "Przygoda" z Modliszewic

  Na parkiet wybiega zespół taneczny "Przygoda" z Modliszewic ©Marzena Kądziela

  300 dzieciaków ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Końskie biegało, skakało, rzucało kółkami ringo i piłkami. W hali sportowej w Stadnickiej Woli po raz dziewiąty odbył się Mikołajkowy Turniej Gier i Zabawa.
  Na parkiet wybiega zespół taneczny "Przygoda" z Modliszewic

  Na parkiet wybiega zespół taneczny "Przygoda" z Modliszewic ©Marzena Kądziela

  [galeria_glowna]
  To największa tego typu impreza w powiecie koneckim. Trudno bowiem znaleźć inne zawody dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych, które gromadziłyby około 300 zawodników.

  W czwartkowe przedpołudnie dzieciaki, nauczyciele i sędziowie zebrali się w hali sportowej Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli. Zawody otworzył wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, który życzył uczestnikom zwycięstwa i prawdziwie sportowej rywalizacji.

  W rozgrywkach IX Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z miasta i gminy.
  Organizatorzy, czyli Urząd Miasta i Gminy, Zespół Szkół w Stadnickiej Woli oraz Szkolny Związek Sportowy zaprosili ekipy podzielone na trzy grupy wiekowe. Każda z dziesięciu szkół wystawiła po 24 uczniów oraz grupy zawodników rezerwowych.
  Dzieci rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: bieg sztafetowy, zakładanie kółek ringo na pachołki, rzut kółkami na materac czy bieg przez tor przeszkód. Doping był wprost niesamowity, publiczność żywiołowo reagowała zarówno na sukcesy jak i porażki swych kolegów.

  Przed rozgrywkami na parkiecie zaprezentowały się trzy czołowe zespoły taneczne z naszych szkół. W strojach afrykańskich wystąpiła grupa "African Dance" ze Szkoły Podstawowej w Nieświniu przygotowana przez Annę Pająk i Agatę Zielińską. Potem w strojach tancerek arabskich prezentowały się młode artystki z zespołu "Przygoda" z SP w Modliszewicach prowadzonego przez Krystynę Cygankiewicz, a na koniec w tańcu nowoczesnym wystąpiły uczennice z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli, czyli zespół "Bubbles" przygotowany przez Magdalenę Hurec i Iwonę Banasik.

  W zmaganiach turniejowych najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieświniu i to do nich trafił puchar burmistrza. Drugie miejsce zdobyli przedstawiciele SP nr 2 w Końskich, trzecie - SP w Stadnickiej Woli.

  - Do zwycięzców trafiły puchary i dyplomy, do wszystkich - worki upominków - poinformowała naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy Krystyna Milczarek. - W tych workach był sprzęt sportowy. Nasi turniejowi Mikołajowie częstowali uczestników cukierkami, których rozdaliśmy kilkadziesiąt kilogramów.

  Zawody nie mogłyby odbyć się bez sędziów, którzy bacznie obserwowali poczynania uczniów. Sędzią głównym był Wiesław Rożej, a pomagali mu: Janina Rożej, Monika Ślifierz, Magdalena Hurec, Iwona Banasik, Piotr Klusek i Marek Pietrasik.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia