Najwyższa wygrana "Lwów", debiut nowego zawodnika

PK
Grzegorz Tkaczyk w środowym meczu zdobył siedem bramek.
Grzegorz Tkaczyk w środowym meczu zdobył siedem bramek. S. Stachura
Piłkarze ręczni Rhein-Neckar Loewen, rywala Vive Targi Kielce w grupie Ligi Mistrzów, w meczu niemieckiej Bundesligi wysoko pokonali we własnej hali MT Melsungen 40:25. To najwyższa ligowa wygrana "Lwów" w tym sezonie, ale rywal był słaby, zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, nie zdobył jeszcze punktu.

W bramce "Lwów" zmiennikiem Sławomira Szmala był debiutujący w zespole 39-letni Chrischa Hannawald (na kilka tygodni zastąpi on kontuzjowanego Henninga Fritza). Hannawald zmienił Szmala na ostatnie 5 minut meczu. Po raz pierwszy w Bundeslidze zagrali także 20-letni Niklas Russ oraz pozyskany pod koniec września z MKB Veszprem serbski rozgrywający Zarko Sesum.

Skuteczni byli Polacy - Grzegorz Tkaczyk trafił 7 razy (wraz z Bjarte Myrholem i Borge Lundem został przez internetową stronę "Lwów" wybrany do grona najlepszych zawodników meczu), Karol Bielecki - 4. Bielecki wyszedł w pierwszej siódemce, w ciągu 20 minut trafił cztery razy i został zmieniony przez Tkaczyka, który grał już do końca meczu.

Rhein-Neckar Loewen - MT Melsungen 40:25 (21:14)

R-NL: Szmal, Hannawald - Schmid 1, Gensheimer 6 (2), Roggisch, Sesum 3 (2), Tkaczyk 7, Bielecki 4, Lund 1, Gunnarsson 1, Stefansson 2 (1), Russ 3, Myrhol 8, Groetzki 4.

Wygrana dała jak na razie "Lwom" awans na pozycję wicelidera (17 pkt), tuż za innym grupowym rywalem kielczan, THW Kiel (18).

W innym środowym meczu, SC Magdeburg dość niespodziewanie przegrał z HBW Balingen-Weilstetten 23:25 (13:11). Reprezentant Polski Bartosz Jurecki zdobył dla gospodarzy dwie bramki.