Najwyższa wygrana Vive Tauronu w tym sezonie. 39:24 w Głogowie!

PK
Łukasz Zarzycki
W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Chrobry Głogów przegrał z Vive Tauronem Kielce 24:39. To najwyższa jak dotąd wygrana mistrzów Polski w tym sezonie.

Chrobry Głogów – Vive Tauron Kielce 24:39 (14:21)

Vive Tauron:Ivić (1-30 min), Szmal (31-60) - Strlek 2,Jachlewski - Jurkiewicz 3 - Bombac 3 - Lijewski 3, Paczkowski 7 - Djukić 4 (1), Reichmann 9 (2), Vujović 4 - Aginagalde 2, Kus 2.

Chrobry: Stachera 1, Kapela - Miszka, Pawłowski 2, Świtała 3, Sobut 3 (1),Sićko 6, Gujski 3, Kubała 2, Rydz 4.
Karne.Chrobry. 1/2. VTK: 3/5. Kary. Chrobry. 8 minut (Pawłowski 4, Sićko, Sobut po 2). VTK: 6 minut (Reichmann, Jachlewski, Djukić po 2).

Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (Katowice). Widzów: 1300.

Przebieg: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:8, 7:8, 7:12, 9:12, 9:13, 10:13, 10:15, 11:15, 11:20, 13;20, 13:21, 14:21 - 14:22, 16:22, 16:25, 17:25, 17:28, 18:28, 18:33, 19:33, 19:35, 20:35, 20:37, 22:37, 22:38, 23:38, 24:38, 24:39.

Poza kontuzjowanymi Piotrem Chrapkowskim, Patrykiem Walczakiem i Michałem Jureckim, do Głogowa nie pojechali Uros Zorman i Karol Bielecki, którym trener Tałant Dujszebajew dał odpocząć. W zespole gospodarzy nie zagrała też spora armia zawodników, między innymi Adam Babicz, Kamil Sadowski,DamianKrzysztofik, Rafał Biegaj i Kamil Tylutki, co sprawiło, że trener Jarosław Cieślikowski miał do dyspozycji tylko dziewięciu graczy z pola.

Kielecka ekipa była świeżo po przykrej porażce we własnej hali w Lidze Mistrzów, a Chrobry wygrał ostatnie cztery spotkania w PGNiG Superlidze. Mistrzowie Polski najwyraźniej postanowili odreagować niedzielną przegraną na głogowianach, bo przejechali po nich niczym wał.

Początek spotkania był jeszcze w miarę wyrównany, tempo gry było szybkie, bramki padały gęsto, ale mnie więcej po równo do obu bramek. Ostatni remis, 6:6, notowano w 9 minucie. Od stanu 7:8 w 11 minucie goście odskoczyli na 7:12 (14 minuta) i drużyna gospodarzy nie była już w stanie odrobić strat. Tym bardziej, że „żółto-biało-niebiescy” uruchomili kontratak, kilka razy pod bramkę Chrobrego piłkę zaniósł i akcje skończył Tobias Reichmann i przewaga naszych szczypiornistów rosła błyskawicznie.

Po przerwie Vive Tauron jeszcze bardziej wzmocniło obronę i po pierwsze sprawiło to, że po pierwsze Chrobry miał potężne problemy ze zdobywaniem goli (przez 25 minut drugiej połowy rzucił ich tylko pięć), a po drugie jeszcze bardziej karmiło to kielecki kontratak, więc przewaga rosła, aż miło.

W rozgrywkach nastąpi teraz przerwa na potrzeby reprezentacyjne. Zgrupowanie kadry Polski rozpoczyna się w piątek w Gdańsku.