Nareszcie mamy zwycięstwo

SAW
W towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Poznaniu Polska pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:1) i przerwała fatalną passę. Trener Franciszek Smuda mógł odetchnąć z ulgą, bo jego drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo od siedmiu miesięcy.

Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1

Bramki: 1:0 Lewandowski 19 min, 1:1 Gervinho 45+1, 2:1 Obraniak 65, 3:1 Lewandowski 80.

Polska: Fabiański - Piszczek, Wojtkowiak, Jodłowiec, Sadlok - Błaszczykowski, Matuszczyk (90+1 Wołąkiewicz), Murawski, Mierzejewski (72. Paweł Brożek), Obraniak (89. Smolarek) - R. Lewandowski (84. Borysiuk).

WKS: Yeboah - Demel, Zokora, Bamba, Boka (83. Tiene) - Gervinho, Yaya Touré (88. Faé), Eboué (54. Romaric), Tioté (90. Angoua), Keïta (71. Doumbia) - Guemiand.

Kartki: Sadlok (Polska); Bony (WKS). Sędziował: Masaki Toma (Japonia). Widzów: 40.000.

Po ośmiu kolejnych meczach bez zwycięstwa polscy piłkarze bardzo chcieli przełamać fatalną passę w starciu z silnym, choć nie grającym w najmocniejszym składzie (bez gwiazd Chelsea Londyn - Drogby i Kalou) Wybrzeżem Kości Słoniowej. I udało się, w dodatku drużynę z Afryki pokonaliśmy po raz pierwszy od 30 lat.

W 19 minucie nasza drużyna objęła prowadzenie po świetnym prostopadłym podaniu Adama Matuszczyka i strzale napastnika Borussii Dortmund Roberta Lewandowskiego. Kwadrans później Polacy mieli kolejną szansę, gdyż po kontrze i strzale nowego kapitana zespołu Jakuba Błaszczykowskiego piłka minimalnie przeszła obok słupka.

Ale przed przerwą, już w doliczonym czasie pierwszej połowy, drużyna z Afryki zdołała wyrównać, gdy po centrze z lewej strony błąd popełnili nasi środkowi obrońcy i Gervinho z bliska wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie Polacy stwarzali sobie okazje i w końcu udało się zdobyć prowadzenie, gdy pięknym uderzeniem z boku pola karnego z rzutu wolnego popisał się Ludovic Obraniak. Gdy w 80 minucie na 3:1 podwyższył Lewandowski po kolejnej świetnej piłce Matuszczyka, było pewne, że nasi już tego meczu nie przegrają. I wreszcie zwyciężyli, bo po raz ostatni udało się to 3 marca - na stadionie Polonii Warszawa, gdy pokonali Bułgarię 2:0.

W środę odbyło się więcej meczów towarzyskich. W jednym z najciekawszych Argentyna wygrała z Brazylią 1:0 (0:0), a odbył się on w stolicy Kataru - Dausze. Bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Lionel Messi.