Nasi bokserzy lubią "brąz". Sukcesy zawodników Ringu Busko-Zdrój

Dorota KUŁAGA [email protected]
Maciej Kielar na zdjęciu ze swoim trenerem Zdzisławem Patalitą.
Maciej Kielar na zdjęciu ze swoim trenerem Zdzisławem Patalitą. Fot. Mariusz Karczewski
Maciej Kielar na podium Mistrzostw Polski Młodzików, medale, ale na innych imprezach, wywalczyli też Patryk Głuch, Kamil Lamczyk i Marcin Marcinkowski

Z bardzo dobrej strony pokazali się pięściarze Ringu Busko-Zdrój na ważnych zawodach - międzynarodowym turnieju w Krakowie, Pucharze Polski Juniorów w Nowym Dworze Mazowieckim i Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu.

Na trzydniowym Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawicę Wisły w Krakowie walczyli zawodnicy z 40 klubów z Polski, Niemiec, Irlandii i Francji, w sumie rywalizowało ponad stu pięściarzy.

BOKS NA WYSOKIM POZIOMIE

W mocnej stawce rywali z naszego kraju i zagranicy dobrze spisali się zawodnicy z Buska-Zdroju. Patryk Głuch zdobył brązowy medal w kategorii 60 kilogramów. Po "brąz" sięgnął również Kamil Lamczyk w kategorii 75 kilogramów.

- Bardzo dobrze oceniam występ naszych zawodników. Pokazali boks na wysokim poziomie, niewiele brakowało, żeby nasi pięściarze awansowali do finału - mówił Władysław Olszowy, prezes Ringu Busko-Zdrój.

MEDALE W PUCHARZE I MISTRZOSTWACH

Brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików, które w miniony weekend odbyły się w Poznaniu, wywalczył natomiast Maciej Kielar. Rywalizował on w kategorii 54 kilogramów. - Maciek walczył bardzo dobrze, był jedynym reprezentantem naszego klubu na tych zawodach - powiedział Zdzisław Patalita, trener buskich pięściarzy.

Kilka dni wcześniej jego podopieczni uczestniczyli w zawodach Pucharu Polski Juniorów w Nowym Dworze Mazowieckim. Brązowy medal wywalczył Marcin Marcinkowski w kategorii 56 kilogramów. Kamil Lamczyk w wadze 75 kilogramów dotarł do ćwierćfinału, podobnie jak Patryk Głuch w kategorii 60 kilogramów. Drużynowo w Pucharze Polski buski klub uplasował się na ósmej pozycji w klasyfikacji drużynowej.