Nasi lekkoatleci zdobyli pięć medali na Mistrzostwach Zrzeszenia LZS

/dor/
Aleksander Podsiadło zdobył "złoto” w skoku wzwyż. Z prawej Jerzy Kula, prezes Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS. Dorota Kułaga
Trzy złote i dwa brązowe medale zdobyli lekkoatleci z kielecczyzny na Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się w Siedlcach. Nasza ekipa liczyła 14 zawodników.

Skok wzwyż juniorów młodszych wygrał Aleksander Podsiadło z Gryfu Rytwiany wynikiem 2,05, który jest o 4 centymetry lepszy od rekordu życiowego tego zawodnika, ustanowionego przed tygodniem. Drugi złoty medal zdobyła Mariola Ślusarczyk z klubu WiR Łopuszno, która pewnie wygrała bieg na 2000 m z przeszkodami z czasem 6.40,94. Jest to również jej "życiówka". Po medal z najcenniejszego kruszcu sięgnął także Mateusz Siuda z Żaczka Połaniec w biegu na 400 m przez płotki juniorów młodszych. Uzyskał swój najlepszy rezultat - 55,02.

Bartosz Wierzbński z Juventy Kobex Starachowice w eliminacjach biegu na 100 m juniorów młodszych uzyskał wynik 10,98 i wyrównał rekord województwa w tej kategorii wiekowej. W finale był trzeci z czasem - 11,07. Zdobył też brązowy medal w biegu na 200 m z rekordem życiowym - 22,41.

- Nasza ekipa nie była liczna, liczyła 14 osób, ale spisała się bardzo dobrze. Zdobyliśmy pięć medali, w tym trzy złote, większość zawodników poprawiła rekordy życiowe. Jest się z czego cieszyć - powiedziała Barbara Chuda, która trenuje lekkoatletów WiR Łopuszno.