Nasi łucznicy blisko medalu

IRZ
Dwóch świętokrzyskich łuczników reprezentowało Polskę w halowych mistrzostwach Europy, które odbywały się w hiszpańskiej Tarragonie.

Najlepiej wypadła drużyna seniorów, w której wystąpił Piotr Nowak z Karimy Prząsław. W kwalifikacjach Polacy uplasowali się na trzecim miejscu, jednak nie udało im się utrzymać tej pozycji. W pierwszym pojedynku pokonali Hiszpanię, ale w następnym ulegli Ukrainie 233:237. Pojedynek o brązowy medal przegrali z Włochami dziewięcioma punktami.

W klasyfikacji indywidualnej Nowak z wynikiem 582 punktów zajął 12 lokatę. W pierwszym pojedynku pokonał Stefanosa Tserkezisa z Grecji 6:2. Później musiał jednak uznać wyższość Rosjanina Alexandra Kożina, który strzelał bezbłędnie i tylko raz uzyskał serię za 29 punktów. Nowak ostatecznie był dziewiąty.

W grupie juniorów wystąpił Maciej Fałdziński ze Stelli Kielce. W kwalifikacjach uzyskał 563 punkty, co dało mu 22 pozycję. W 1/16 spotkał się z zawodnikiem z Rosji. Doszło do remisu, więc pojedynek musiał zakończyć się barażem. Fałdziński, który niedawno zdobył mistrzostwo Polski dzięki czterem milimetrom, tym razem ustąpił przeciwnikowi jednym punktem i zajął 19 miejsce. Nie powiodło się także drużynie juniorów, która odpadła już w pierwszym pojedynku z Hiszpanią.