Nasi łucznicy zdobywali medale obok ZOO w Chorzowie

PK
Maciej Fałdziński zdobył w Chorzowie swój pierwszy medal indywidualnie wśród seniorów.
Pięć "dużych" i siedem "małych" medali - to dorobek świętokrzyskich łuczników na mistrzostwach Polski seniorów, które zakończyły się dzisiaj. Zawody odbyły się w Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, w pobliżu znanego wesołego miasteczka i ZOO.

Świetnie nasi zawodnicy spisali się już w eliminacjach. Wśród seniorów wygrał je junior Maciej Fałdziński ze Stelli Kielce z rekordem życiowym 1304 punkty, przez Piotrem Nowakiem (również junior) z Karimy Prząsław koło Jędrzejowa - 1303 punkty. Nasi łucznicy zdobyli aż siedem "małych" medali za poszczególne odległości, złote: Nowak na 70 i 50 metrów oraz Fałdziński na 30, a srebrne Rafał Dobrowolski (Stella) na 70, Fałdziński na 90 i 50 oraz Nowak na 30.

Po indywidualnych strzelaniach finałowych, do worka powędrowały dwa trofea. Srebrny medal zdobył Nowak, który w finale przegrał z Jackiem Prociem ze Strzelca Legnica dopiero po dogrywce 8:10, a brąz przypadł Fałdzińskiemu, który w pojedynku o trzecie miejsce wygrał z Piotrem Piątkiem z Łucznika Żywiec.

Bardzo dobrze wypadły drużyny Stelli w strzelaniach drużynowych, zdobywając aż dwa medale. - Do takiej sytuacji doszło już drugi raz - mówił trener Stelli, Wiktor Pyk. Dwa zespoły Stelli spotkały się w półfinale i dość niespodziewanie, dwoma "oczkami", wygrała Stella II w składzie: Sebastian Bątor, Tomasz Przepióra, Michał Detka. W pojedynku o złoto Stella II uległa Surmie Poznań różnica zaledwie jednego punktu (210:211). W spotkaniu o brązowy medal Stella I (Rafał Dobrowolski, Mateusz Toborowicz, Maciej Fałdziński) wygrała z Łucznikiem Żywiec 215:207.

Ostatni medal, brązowy, wywalczył mikst Stelli w składzie Rafał Dobrowolski/Anna Skłodowska.