Nasi policjanci na podium na Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w XVIII Biegu Przełajowym [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Świętokrzyska policja
Bardzo dobrze spisali się policjanci z Kielc w Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w XVIII Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, który odbył się na trasie w miejscowości Hutki-Kanki w powiecie zawierciańskim.

W biegu rywalizowało 360 zawodników, reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Straż Miejską oraz Straż Graniczną. Poza służbami mundurowymi, w biegu wystartowali także reprezentacje szkół średnich o profilach mundurowych oraz zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji otwartej. W tegorocznych mistrzostwach po raz kolejny wzięli też udział miłośnicy marszu Nordic Walking.

Jak informuje strona swietokrzyska.policja.gov.pl w mistrzostwach wzięli udział reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy zaliczyli świetny występ. Mimo wymagającej, 10 kilometrowej trasy prowadzącej po terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy nasi reprezentacji stanieli na podium. Sierżant sztabowy Michał Kołomański z czasem 41:49 zajął drugie miejsce. Młodszy aspirant Kamil Czarnecki z czasem 42:52 ukończył rywalizację na piątej pozycji. Na wysokim 10 miejscu uplasował się sierżant sztabowy Norbert Łojek z czasem 47:59. Młodszy aspirant Adrian Lis bieg ukończył z czasem 51:55, co dało mu 25 miejsce. Sierżant sztabowy Bartłomiej Bełtowski wyprzedził 315 zawodników. Uzyskany czas - 56:23, pozwolił mu na zajęcie 45 miejsca.

Świetne występy wszystkich mundurowych zaprocentowały tym, że reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w klasyfikacji drużynowej zajęła 1 miejsce.