Nasz klub został drużynowym wicemistrzem Polski. Kolejnym wyzwaniem mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]

dor
Trener Andrzej Horna i medaliści - Oliwia Sidło i Wiktor Binkowski.
Trener Andrzej Horna i medaliści - Oliwia Sidło i Wiktor Binkowski. Fot. Archiwum klubu
Kolejny sukces Klubu Karate Morawica. Na zawodach w Tarnowskich Górach został drużynowym wicemistrzem Polski.

XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Kumite Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów Młodszych odbyły się w Tarnowskich Górach.

Turniej zgromadził ponad 240 zawodników z blisko 81 klubów z całej Polski. Klub Karate Morawica i Piekoszów reprezentowało 7 zawodników. Byli to: Zuzanna Trepka, Oliwia Skiba, Ewa Jarząb, Sylwia Kazimierska, Oliwia Sidło, Wiktor Binkowski oraz Piotr Węgliński.
Świetną dyspozycję zaprezentowała Oliwia Sidło z Piekoszowa, która stoczyła pięć ciężkich pojedynków. Zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii do 55 kilogramów oraz prestiżowy tytuł Najlepszej Zawodniczki Mistrzostw Polski.

Startujący od niedawna w turniejach Wiktor Binkowski z Morawicy zdobył brązowy medal w kategorii do 65 kilogramów. - Wiktor z turnieju na turniej wykazuje co raz lepszą dyspozycję, z czego bardzo się cieszymy. Warto również podkreślić, iż w formule kata Piotr Węgliński z Piekoszowa na 30 startujących w kategorii zawodników zajął szóste miejsce. Zuzanna Trepka rywalizująca w grupie 39 zawodniczek zajęła ósmą lokatę - powiedział Andrzej Horna, prezes i trener karateków z Morawicy i Piekoszowa.

W klasyfikacji drużynowej Klub Karate Morawica i Piekoszów zajął bardzo wysokie drugie miejsce. - To wielki sukces naszego klubu, który po zaledwie 5 latach od powstania zaszedł tak wysoko. Jesteśmy klubem bardzo rozpoznawalnym na całym świecie, o czym świadczą otrzymywane gratulacje z Grecji, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Litwy, Holandii, Szwajcarii, Japonii oraz wielu innych krajów. Przed naszymi zawodnikami, już w listopadzie, mistrzostwa Europy w Budapeszcie, w których wystartują Sylwia Kazimierska (kata i kumite), Laura Sitek (kumite) oraz Piotr Węgliński (kumite) - z zadowoleniem mówił nam Andrzej Horna.