Nasze zespoły rozpoczęły nowy sezon. Wygrana OKS Opatów

(KAR)
Kamil Czaja (z prawej) zadebiutował w sobotę w zespole z Baćkowic.
Kamil Czaja (z prawej) zadebiutował w sobotę w zespole z Baćkowic. Kamil Markiewicz
W weekend zmagania w drugiej grupie klasy A zainaugurowały zespoły z powiatu opatowskiego. Jako pierwsi na boisku wybiegli piłkarze UKS Baćkowice, którzy zmierzyli się na wyjeździe z GKS Górno. Nasza drużyna po zaciętym spotkaniu uległa rywalom 0:2. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Więcej powodu do radości mieli piłkarze OKS Opatów, którzy w niedzielę podejmowali MSS-Klonówkę Masłów, która w poprzednim sezonie występowała w grupie pierwszej. Do przerwy OKS prowadził 1:0, po trafieniu Daniela Dzietko. W drugiej części spotkania gole strzelili Dawid Banasiewicz i Kamil Cebula i ostatecznie opatowski zespół zwyciężył 3:0.

Ostatnia nasza drużyna - Alit II Ożarów przegrał w niedzielę na własnym boisku ze spadkowiczem z klasy okręgowej Wisłą Nowy Korczyn 2:4, mimo, że od 15 minuty prowadziła, po bramce Grzegorza Kwiatkowskiego. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Drugą bramkę dla naszej drużyny zdobył Michał Maziarz.

W niedzielę, o godzinie 17, nasze zespoły rozegrają mecze drugiej kolejki. W Opatowie rozegrane zostaną lokalne derby, w których OKS podejmował będzie rezerwy Alitu. W poprzednim sezonie w konfrontacji obu drużyn dwukrotnie górą była ta z Opatowa, która zwyciężyła na wyjeździe 1:0 i u siebie 2:0.

Ekipa z Baćkowic zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z MSS-Klonówką.
Nasze zespoły w niedzielnych pojedynkach powinny wystąpić w optymalnych składach.
Kolejne mecze nasze drużyny rozegrają już w środę, o godzinie 17. Alit II podejmował będzie MSS-Klonówkę, OKS zagra na wyjeździe z Jawornikiem Gorzków, a UKS Baćkowice zmierzy się w Iwaniskach ze Świtem Ćmielów.