Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauczyciele ze "starego" koneckiego ogólniaka na Comeniusie we Włoszech

Marzena Kądziela
Angliści Anna Kania i Piotr Frąc oraz geografka Dorota Pałgan – nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich gościli w marcu we Włoszech, w mieście Castellanza w pobliżu Mediolanu
Angliści Anna Kania i Piotr Frąc oraz geografka Dorota Pałgan – nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich gościli w marcu we Włoszech, w mieście Castellanza w pobliżu Mediolanu Archiwum prywatne
Trójka nauczycieli ze "starego" koneckiego liceum brała udział w międzynarodowym spotkaniu pedagogów we Włoszech. Spotkanie było jednym z elementów realizowanego od dwóch lat w szkole projektu unijnego Comenius.

Angliści Anna Kania i Piotr Frąc oraz geografka Dorota Pałgan - nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich gościli w marcu we Włoszech, w mieście Castellanza w pobliżu Mediolanu.

- Było to czwarte już spotkanie przedstawicieli krajów partnerskich to znaczy Litwy, Włoch, Polski, Turcji, Hiszpanii i Bułgarii zaangażowanych w projekt "Towards innovative educational methods, getting experience from each other (TOGETHER)" realizowany w ramach edukacyjnego programu Unii Europejskiej Comenius - informuje Piotr Frąc. - Projekt oparty jest na wielostronnej współpracy szkół z krajów UE oraz Turcji posiadającej status kraju kandydującego. Nasza szkoła jest jedną ze stron biorącą udział w przedsięwzięciu. Włoskie spotkanie było przedostatnim zbliżającego się do końca projektu, którego celem jest opracowanie oraz udoskonalenie metod nauczania z naciskiem na innowacyjność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Jak dodaje anglista, każda ze stron zaprezentowała wyniki swoich ewaluacji teoretycznych i praktycznych poszczególnych lekcji wybranych spośród propozycji szkół partnerskich. Kluczowe wnioski - będące efektem prezentacji oraz dyskusji - zostaną wykorzystane i ujęte w ostatecznych raportach projektowych i końcowym opracowaniu dotyczącym innowacyjnych metod dydaktycznych, których to zastosowanie i wdrażanie w codziennej pracy nauczyciela jest niezbędnym elementem nowoczesnej szkoły na miarę XXI wieku. Użycie takich właśnie metod będzie również propagowane przez szkoły krajów partnerskich.

- Warto dodać, iż uczestnictwo w tego typu projekcie koneckiego liceum niewątpliwie przyczyni się do podniesienia umiejętności zawodowych nauczycieli oraz zwiększenia atrakcyjności prowadzonych w nim lekcji - kontynuuje Piotr Frąc. - W rezultacie spowoduje to z pewnością wzrost konkurencyjności szkoły jako placówki edukacyjnej w regionie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie