Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauczycielka z Kielc z prestiżowym wyróżnieniem za propagowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim. W niezwykły sposób zachęca do nauki

Paulina Baran
Paulina Baran
Wideo
od 16 lat
Patrycja Karykowska, nauczycielka i bibliotekarka w Szkole Podstawowej numer 27 imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kielcach otrzymała najwyższe wyróżnienie za propagowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim i historii XX wieku - złotego BohaterOna. Laureatka została nagrodzona za popularyzację historii Polski i nowoczesnego patriotyzmu w sposób kreatywny, wykorzystujący siłę literatury, wizualną moc archiwalnych fotografii oraz multimediów.

Znamy laureatów Nagrody BohaterONy 2023 imienia Powstańców Warszawskich

12 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie kapituła przyznała nagrody w siedmiu kategoriach. Jedno z tegorocznych wyróżnień zdobyła nauczycielka Szkoły Podstawowej numer 27 imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kielcach, Patrycja Karykowska. Do wyróżnienia w kategorii „Nauczyciel” zgłoszono ponad 100 kandydatów z całego kraju.

Panią pedagog doceniono za kreatywne pomysły na promowanie wiedzy historycznej oraz czytelnictwa, ale jak przyznaje sama laureatka główna nagroda była dla niej wielkim, pozytywnym zaskoczeniem.

-Szczerze powiedziawszy, ja miałam swoją kandydatkę i ona otrzymała brązowego BohaterOna. W momencie, kiedy przy złotym wyczytano moje nazwisko byłam bardzo zaskoczona, niezwykle szczęśliwa i bardzo, bardzo wzruszona - wspomina pani Patrycja.

Patrycja Karykowska to nauczycielka z pasją

Patrycja Karykowska jest absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa ze specjalizacją dziennikarstwo i prasoznawstwo oraz przygotowaniem pedagogicznym. Od 14 lat pracuje w Szkole Podstawowej numer 27 w Kielcach. W codziennej pracy pani Patrycja bywa "człowiekiem orkiestrą". Jest nauczycielem-bibliotekarzem, ale mimo, że jej naturalnym środowiskiem jest biblioteka i wszystkie czynności związane z jej prowadzeniem, to jej działania nie ograniczają się do dbałości o księgozbiór i promocji czytelnictwa.

Patrycja Karykowska nagrodę otrzymała za popularyzację historii Polski i nowoczesnego patriotyzmu w sposób kreatywny, wykorzystujący siłę literatury, wizualną moc archiwalnych fotografii oraz multimediów, a także cosplay historyczno-literackich. Za pomysł i koordynację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Jak Niedźwiedź Wojtek został żołnierzem. Za niesztampowe metody, które sprawiają, że młodzież zapamiętuje więcej i jest ciekawa kolejnych historii.

W Kielcach Patrycja Karykowska zorganizowała między innymi Noc Bibliotek z Misiem Wojtkiem, w której wzięło udział łącznie 130 osób – uczniów z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem, wystawę fotograficzno-historyczną, warsztaty dla klas I-VIII, XIV edycję Konkursu Plastycznego dla klas III oraz I Konkurs Plastyczno-Technicznego Kapral Wojtek 3D (wyłoniono 27 laureatów). Prowadziła zajęcia dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego numer 35 w Kielcach, zorganizowała akcję głośnego czytania po polsku i ukraińsku Dziadka i Niedźwiadka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie