Neptun górą w derbach z Partyzantem Radoszyce

KAR
Krzysztof Pach (z lewej) strzelił gola dla Neptuna, a Piotr Markowski (z prawej) dla Partyzanta. Kamil Markiewicz
W sobotę, w Końskich rozegrane zostały powiatowe derby. Neptun podejmował w nich Partyzanta Radoszyce.

Dwie różne połowy
W pierwszej części spotkania przeważała radoszycka drużyna, co udokumentowała zdobyciem bramki. W 37 minucie Łukasza Herdę po kontrataku pokonał Paweł Markowicz. W tej części meczu gospodarze nie mogli złapać właściwego rytmu gry. W przerwie w szatni Neptuna padło kilka ostrych słów, co motywująco podziało na graczy z Końskich. Od początku drugiej części spotkania dążyli oni do wyrównania, spychając do defensywy Partyzanta. W 75 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wyrównującego gola strzeli Krzysztof Pach. Końcówka pojedynku była bardzo zacięta w wykonaniu obu drużyn, co mogło podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie i derby zakończą się podziałem punktów. Jednak w 87 minucie gracze z Radoszyc dopuścili się faulu w bocznej strefie boiska. Egzekutorem rzutu wolnego był Ernest Supierz, który pięknym strzałem umieścił piłkę wprost w okienku bramki gości, dając swojej drużynie prowadzenie i zwycięstwo 2:1.

Partyzant uległ Zdrojowi
W środę, rozegrana została trzecia kolejka czwartej ligi. Partyzant Radoszyce podejmował jednego z faworytów w walce o awans Zdrój Busko-Zdrój. Nasz zespół bardzo dobrze radził sobie przez większość spotkania. Niestety w 78 minucie popełnił błąd w defensywie, co skrupulatnie wykorzystali goście. Bramkę zdobył Filip Rogoziński, ustalając wynik spotkania na 1:0 dla Zdroju.
Mecz trzeciej kolejki Neptuna z ŁKS Georyt Łagów został przełożony na 21 września.

O punkty będzie trudno
W niedzielę, o godzinie 17, nasze drużyny rozegrają kolejne mecze. Zespół z Końskich zmierzy się na własnym boisku z TS 1946 Nidą Pińczów. Rywale Neptuna po trzech kolejkach mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Nasza drużyna może wystąpić w tej konfrontacji w dużym osłabieniu. Z powodu kontuzji mogą nie zagrać: Piotr Gardynik, Jak Sroka i Mateusz Cieślik. - Oglądałem pińczowski zespół w trzech meczach kontrolnych przed inauguracją sezonu i prezentował się on bardzo dobrze. Potwierdził to także w rozgrywkach ligowych. Czeka nas trudne spotkanie. Wiem, jak z nimi zagrać, żeby wywalczyć punkty. Warunkiem jest to, że wystąpimy w optymalnym składzie - mówił Waldemar Szpiega, trener Neptuna.
Partyzant, zmierzy się na wyjeździe w lokalnych derbach z Hetmanem Włoszczowa. W szeregach radoszyckiej drużyny, z powodów osobistych zabraknie Michała Grudnia. - Będzie to ciężki mecz, tym bardziej, że w środę Hetman doznał porażki i na pewno będzie szukał punktów w konfrontacji z naszym zespołem. Już trzy mecze za nami, a my mamy na koncie tylko punkt. W końcu musimy zacząć odnosić zwycięstwa - powiedział Jarosław Komisarski, szkoleniowiec Partyzanta.