Newa St. Petersburg - Vive Targi Kielce w statystyce. 92 procent Ivana Cupicia

/PK/
Stabilny atak, skuteczna obrona, dobra postawa bramkarzy złożyły się na zdecydowane (31:21), wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce nad Newą Sankt Petersburg w drugiej kolejce Ligi Mistrzów.

Kielczanie osiągnęli dobrą skuteczność rzutową - 63 procent, choć nieco niższą, niż w meczu pierwszej kolejki z duńskim Bjerringbro-Silkeborgiem (70 procent). W tamtym spotkaniu oddali aż 63 rzuty, w sobotę tylko 49.

Świetną skutecznością popisał się Ivan Cupić. Prawoskrzydłowy mistrzów Polski oddał 13 rzutów, trafiając 12 razy (w tym 11 w pierwszej połowie), co daje mu skuteczność 92 procent.

Na dobrym poziomie bronili bramkarze - Sławomir Szmal odbił 38 procent rzutów rywali, debiutujący w Lidze Mistrzów Kamil Buchcic (12 minut gry) - aż 50.