Nida Pińczów przegrała 2:3 z Przebojem (zdjęcia)

(ALI)
Sławomir Kłos (z piłką) zdobył pierwszą bramkę dla Nidy w środowym meczu z Przebojem Wolbrom. A. Ligiecki
Piłkarze Ponidzia Nidy Pińczów po zaciętym, trzymającym widzów w napięciu do ostatniej sekundy meczu drugiej ligi ulegli w środę Przebojowi Wolbrom 2:3.

Do przerwy pińczowianie przegrywali 0:2 i wyraźnie ustępowali mocnej drużynie z Wolbromia. Gdy jednak w 63 minucie Sławomir Kłos - po świetnym podaniu Łukasza Miki - zdobył kontaktową bramkę, Nida złapała wiatr w żagle. Wprawdzie kilka minut potem było 3:1 dla Przeboju, lecz gospodarze nie rezygnowali z odrobienia strat

Po golu Sylwestra Patejuka, Nida w końcówce ruszyła z determinacją do przodu. Na bramkę gości sunął atak za atakiem, wyrównujący gol wisiał w powietrzu. W 89 minucie Krystian Zaręba efektowną "główką" trafił do siatki... niestety, sędzia uznał, że napastnik Nidy był na pozycji spalonej.

Nida zagrała z Przebojem w składzie: Majcherczyk - Cieślak (85. Chlewicki), Głuc, Szafraniec, Rolak - Janowski, Mika, Sobczyk (46. Kasza), Kłos (65. Gnyla) - Patejuk, Zaręba.