Nida Pińczów przegrała w Kielcach z rezerwami Korony 0:4. Były okazje na gole [ZDJĘCIA]

saw
Piłkarze TS 1946 Nida Pińczów przegrali w Kielcach z rezerwami Korony 0:4. Kielczanie po tej wygranej zapewnili sobie awans do trzeciej ligi.

Korona II Kielce – TS 1946 Nida Pińczów 4:0 (3:0)
Bramki:
Kacper Gromulski 14, Gracjan Kloc 22, Bartosz Prętnik 45, Piotr Lisowski 81.
Korona: Dutka – Prętnik, Bartosiak, Kloc, Malec – Szałas, Jopkiewicz (66. Pawczyński), Dziubek (66. P. Lisowski), Gromulski (75. Gadomski), D. Lisowski (57. Matuszewski) – Rogoziński (57. Rogoziński).
Nida: Zyguła – Kempkiewicz (80. Paniec), Zygan, Ciacia, Parlicki – Wołczyk (69. Gajda), Koszela, Krzak (75. Nagocki), Karasek – Szafraniec (87. Garula) – Stępnik (65. Buczak).

Piłkarzom Korony potrzebny był remis do tego, aby przypieczętować awans, ale wygrali efektownie, a ozdobą meczu był pierwszy gol Kacpra Gromulskiego, który lewą uderzył zza pola karnego w samo okienko. Korona kontrolowała spotkanie, długo utrzymywała się przy piłce. Nida też miała okazje, najlepszą w 38 minucie, gdy Karol Stępnik uderzył piłką z rzutu wolnego w poprzeczkę.
Po przerwie trener Artur Jagodziński przeprowadził kilka zmian, ale nie zmieniły one obrazu meczu. Gospodarze byli po prostu piłkarsko lepsi.