Nida Pińczów zaczyna rundę wiosenną. W niedzielę mecz z Nidzianką

dor
Łukasz Mika - lider czwartoligowej Nidy Pińczów
Łukasz Mika - lider czwartoligowej Nidy Pińczów Dorota Kułaga
Dobrze wypadli piłkarze Towarzystwa Sportowego 1946 Nida Pińczów w ostatnim sprawdzianie formy przed inauguracją rundy wiosennej w czwartej lidze. Wygrali z Proszowianką Proszowice 4:0, a bramki zdobyli Łukasz Mika 24 z karnego, Oskar Dylawerski 80, Paweł Łuszcz 84, Konrad Ciacia 87. Nida odniosła pewne zwycięstwo. - Skuteczna w naszym wykonaniu była końcówka sparingu. W ostatnich dziesięciu minutach zdobyliśmy trzy bramki - mówił Cezary Ruszkowski, trener Nidy.

W ten weekend pińczowski zespół czeka pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Zagra u siebie z Nidzianką Bieliny. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, rozpocznie się o godzinie 14.

- W spotkaniu tym nie zagra Dawid Skowera, ponieważ ma rękę w gipsie. Z powodu urazu zabraknie także Artura Karaska. Liczymy na to, że zapunktujemy w konfrontacji z Nidzianką. To dla obu drużyn bardzo ważne spotkanie - powiedział Cezary Ruszkowski, trener Nidy.
W przerwie zimowej w jego zespole doszło do niewielkich zmian kadrowych. Doszedł Paweł Chacaga i powinien być wzmocnieniem drużyny. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją treningi wznowił Marcel Motyl. - Trenuje z nami. To dobra wiadomość, ponieważ ten piłkarz przed kontuzją był czołowym zawodnikiem Nidy. Bardzo na niego liczę - powiedział trener Cezary Ruszkowski.

Treningów nie wznowił Krystian Ryński i wiosną w zespole z Pińczowa na pewno nie będzie już występował.
- Wiosna będzie trudna, ale wierzę, że mimo tych proble-mów kadrowych, kontuzji czołowych zawodników, będzie udana dla Nidy - dodał szkoleniowiec czwartoligowca z Pińczowa.