Nidzianka wiceliderem klasy okręgowej

(KAR)
We wtorek odbyło się zaległe spotkanie 28. kolejki klasy okręgowej, w którym Nidzianka Bieliny pokonała u siebie GKS Nowiny 3:1.

Nidzianka Bieliny - GKS Nowiny 3:1 (3:0), Mateusz Pindral 6, Bartosz Sot 12, Dominik Sito 25 - Michał Stawiak 67.

Nidzianka: Woźniak - Maciejski, Satro, Boleń, Gałka - P. Gawęcki (70. B. Gawęcki), Buras (85. Borycki), D. Staniec, Sito (90. D. Gawęcki) - B. Sot, Mateusz Pindral (85. Rzepka).

- Przez pierwsze 30 minuty zdominowaliśmy przeciwnika. W tym czasie udało nam się zdobyć trzy bramki. Po przerwie do głosu doszli goście. W 50 minucie po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z naszych zawodników, sędzia podyktował rzut karny. Strzał Tomasza Paździora obronił Seweryn Woźniak - powiedział Andrzej Wiącek, szkoleniowiec Nidzianki.

Dzięki zwycięstwu w tym spotkaniu, zespół z Bielin awansował na drugie miejsce premiowane awansem do czwartej ligi. Ma on na koncie 63 punkty. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Nidzianka traci do lidera Kamiennej Brody cztery punkty. Ma ona przewagę dwóch punktów nad rywalizującą o awans Moravią Morawica.