Nie żyje Dariusz Nytko, były wiceprezes Korony Kielce. Miał 53 lata. Wielki smutek wśród byłych piłkarzy Korony [ZDJĘCIA]

Jaromir Kruk, Dor
Dariusz Nytko nie żyje. Miał 53 lata. Fot. Wajda Foto/Kielecki Futbol
Jeszcze tydzień temu rozmawialiśmy o lidze włoskiej. Darek Nytko jak zawsze pytał o Koronę Kielce, której był wiceprezesem za czasów Kolportera. W sobotę z trudem trzeba było przyjąć do wiadomości, że tak wspaniały człowiek nie żyje. Walczył o powrót do zdrowia po wypadku, z którego konsekwencji stracił nogę. Zawsze był optymistą, ale dopadł go COVID-19.

- To jest szok. Nie mogę dojść do siebie – powiedział Wojciech Klich, były piłkarz i trener, m.in. juniorów w Koronie Kielce, ojciec Mateusza, zawodnika Leeds United i reprezentacji Polski, przyjaciel Darka Nytko. Tak samo zareagował Piotr Burlikowski, doradca Zbigniewa Bońka w PZPN. Jego Nytko wprowadzał do Korony, grał z nim w piłkę. Na turniejach Kolportera Dariusz strzelał mnóstwo goli, zabłysnął także na trójkach w Kielcach, gdzie został nawet królem strzelców Grupy VIP. Z sentymentu do ziemi świętokrzyskiej do Unii Solec Kujawski będąc prezesem sprowadził Michała Smolarczyka i Jakuba Kotarzewskiego.

Nie poszło im tak jak oczekiwał, a Darek nie mógł tego zrozumieć. – Dobre chłopaki – mówił o nich i cały czas kibicował. Zawsze z sentymentem wspominał Przemka Cichonia, Krzysztofa Gajtkowskiego, Grzegorza Piechnę, Pawła Golańskiego, Dariusza Kozubka, Grzegorza Bonina, Marcina Kaczmarka, Łukasza Załuskę, Sławomira Rutkę i wielu jeszcze innych piłkarzy Korony. – Czuje się koroniarzem – podkreślał, a część serca zostawił także dla Unii Tarnów. Stamtąd pochodził, a w niebie na pewno z każdym się dogada. Szkoda takich ludzi, bardzo szkoda…

Dariusz Nytko zmarł w wieku 53 lat. Oprócz Korony Kielce związany był z Unią Solec Kujawski i Unią Janikowo. Byli piłkarze Korony, którzy w Kielcach spotkali się z Dariuszem Nytko, są wstrząśnięci informacją o jego nagłym odejściu...

Rodzinie Dariusza Nytko składamy wyrazy głębokiego współczucia...

P.S. Osobiście chciałbym podziękować Darkowi Nytko za to, że był zawsze w porządku. U niego liczyły się zasady, jak dawał słowo go dotrzymywał. Nigdy ci nie zapomnę pomocy w wyjeździe w 2018 roku na mundial do Rosji.

Dariusza Nytko żegna też na swojej stronie firma Kolporter, z którą był związany przez ponad 27 lat.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego kolegi Dariusza Nytko.
Dariusz przez ponad 27 lat pracował w Kolporterze, pełniąc funkcję dyrektora Oddziału w Bydgoszczy. Doskonale znali Go nie tylko pracownicy Kolportera. Miłośnik sportu, wielki pasjonat piłki nożnej, niezwykle zaangażowany zarówno w futbol amatorski, jak i zawodowy. Związany z Unią Tarnów, Koroną Kielce, działał także w Unii Solec Kujawski i Unii Janikowo. Był również trenerem i zawodnikiem reprezentacji piłkarskiej Kolportera, która na krajowych mistrzostwach zdobywała najwyższe laury.
Darek był wspaniałym człowiekiem. W pracy był profesjonalistą, osobą chętnie pomagającą innym, otwartą, bezpośrednią, zarażającą dobrą energią, życzliwą i zawsze uśmiechniętą.
Rodzinie i bliskim Dariusza składamy najszczersze kondolencje - czytamy na Fanpage'u firmy Kolporter.

Wideo

Dodaj ogłoszenie