Nie żyje kibic Widzewa Łódź reanimowany podczas meczu z Radomiakiem Radom

Jacek Czaplewski
Kibica Widzewa nie udało się uratować
Kibica Widzewa nie udało się uratować PAP, Marian Zubrzycki
PKO Ekstraklasa. Nie żyje kibic Widzewa Łódź reanimowany na stadionie podczas pierwszej połowy meczu z Radomiakiem Radom. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Tragiczną informację potwierdził już klub przed godziną 23.

Mecz Widzew - Radomiak. Nie żyje reanimowany kibic

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na początku spotkania. W 18 minucie sędzia Tomasz Musiał przerwał grę, bo na trybunach toczyła się walka o życie. Nie pomagały w niej warunki atmosferyczne; padał śnieg, termometry wskazywały temperaturę poniżej zera.

Kilkanaście osób było zaangażowanych w uratowanie kibica Widzewa, który zasłabł. Dzięki sprawnej akcji służb błyskawicznie znalazł się w karetce i na sygnale odjechał do szpitala. Niestety tam zmarł, o czym klub z Łodzi poinformował kilka godzin po zakończeniu spotkania.

Według reporterów Canal+ Sport kibic doznał ataku serca. Gdy trwał doliczony czas pierwszej połowy, Widzew w mediach społecznościowych napisał: - Dobre informacje! Nasz reanimowany kibic odzyskał przytomność.

Na konferencji po meczu nowy trener Radomiaka dziękował zaangażowanym w akcję ratunkową. - Chciałem wyróżnić największych bohaterów dzisiejszego dnia. Była to grupa osób odpowiedzialna za reanimację kibica na trybunach. To ważna rzecz i to jest prawdziwe bohaterstwo, a nie to, że wygraliśmy dziś 3:0 - mówił Maciej Kędziorek.

Niestety, potem napłynęła druga, bardzo smutna wiadomość. Kibic Widzewa już nigdy nie wróci do domu, ani nie przyjdzie na mecz ukochanego zespołu...