Niedzielny rywal Vive Targi Kielce w Lidze Mistrzów wysoko wygrał mecz na szczycie

/PK/
W ostatnim sprawdzianie przed przyjazdem do Polski, pierwszy rywal piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce w Lidze Mistrzów, Bjerringbro-Silkeborg, w zdecydowany sposób wygrał mecz "na szczycie" ligi duńskiej i obronił pozycję lidera.

Przed środowym meczem z Tvis Holstebro, Silkeborg był liderem duńskiej ekstraklasy, ale tylko lepszą różnicą bramek wyprzedzał KIF Kolding i zespół z Holstebro. W rozegranym awansem meczu, będącym jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed meczem w Kielcach (niedziela, godz. 17), drużyna trenera Carstena Albrektsena, pokonała Tvis różnicą 10 goli. Silkeborg ma na koncie komplet czterech zwycięstw.

Znów formą błysnął bramkarz rywala kieleckiego zespołu, Jannick Green, który podobnie jak w poprzednim spotkaniu ligowym, w pierwszej połowie bronił ze skutecznością ponad 50 procent! Świetna gra Greena pozwalała jego kolegom z pola wyprowadzać kontrataki. Skutecznością popisał się zawodnik gospodarzy Casper Mortensen, który, podobnie jak Ivan Cupić z Vive Targi Kielce w meczu z Azotami Puławy, w drugiej połowie spotkania zdobył 10 bramek.

Co ciekawe, obie połowy meczu Silkeborg i Holstebro, kończyły się zwycięstwem gospodarzy 15:10.

Bjerringbro-Silkeborg - Tvis Holstebro 30:20 (15:10).

Bramki dla Silkeborga: Mortensen 10 (2), Lauge 7, Jorgensen 5 (4), N. Nielsen 3, Jakobsen 3, M. Nielsen 2.