Niemcy w większości przyjęli warunki miasta Kielce dotyczące sprzedaży udziałów w Koronie!

dor
Rodzina Hundsdorferów, niemiecki większościowy udziałowiec Korony Kielce, odpowiedziała w piątek na kontrpropozycję przygotowaną przez władze Kielc odnośnie sprzedaży udziałów w Koronie. Na zdjęciu wiceprezydent Kielc Bożena szczypiór i Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta. Fot. Krzysztof Krogulec
Rodzina Hundsdorferów, niemiecki większościowy udziałowiec Korony Kielce, odpowiedziała w piątek na kontrpropozycję przygotowaną przez władze Kielc odnośnie sprzedaży udziałów w Koronie. - Co do zasady przyjęli te warunki, pozostały do ustalenia drobne techniczne szczegóły - powiedział Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta w Kielcach.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że Niemcy zgodnie z kontrpropozycją miasta zrezygnowali z dwóch premii w wysokości 500 tysięcy złotych i miliona złotych, do ustalenia pozostała tylko kwestia terminu spłaty pożyczek, które klub ma wobec rodziny Hundsdorferów.

-Jestem po analizie tego dokumentu, już po przetłumaczeniu. Widziałem je pół godziny, a dostałem od Pani wiceprezydent Bożeny Szczypiór i mogę powiedzieć, że pozostały do ustalenia techniczne szczegóły, a teraz wszystko jest w rękach radnych - dodał Kamil Suchański.

Informację potwierdził nam Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc. - Pismo w piątek do nas wpłynęło, zostało przetłumaczone. Stanowska są już bardzo zbliżone, pozostały tylko kwestie formalne. Najpóźniej w sobotę rano pismo zostanie wysłane do niemieckiego większościowego udziałowca - powiedział Tomasz Porębski.

We wtorek, 4 sierpnia, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta poświęcona Koronie Kielce.

"Studio Kadra" po meczu Polska - Słowacja (1:2)

Wideo

Dodaj ogłoszenie