Niepotrzebne emocje. Zwycięstwo UMKS Kielce na inaugurację drugiej ligi

/MAT/
Koszykarze UMKS rozpoczęli sezon od minimalnego zwycięstwa w Radomiu. Z piłką Piotr Osiakowski. Łukasz Wójcik
Od zwycięstwa nowy sezon w drugiej lidze rozpoczęli koszykarze UMKS Kielce. W niedzielę gracze Rafała Gila pokonali w Radomiu rezerwy Rosy. W końcówce spotkania nie zabrakło jednak emocji.

Rosa II Radom - UMKS Kielce 55:58 (13:18, 10:14, 16:15, 16:11)
UMKS:
Makuch 5, Fąfara 14 (3x3), Osiakowski 7, Król 4, Dryjański 6 - Bacik 3 (1x3), Lewandowski 9, Machowski 3 (1x3), Busz 5 (1x3), Miernik 2, Walczyk.

MOCNY POCZĄTEK

Kielczanie, którzy po kwietniowym spadku z pierwszej ligi szybko chcą wrócić na zaplecze ekstraklasy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po 5 minutach prowadzili 13:2 i wydawało się, że łatwo poradzą sobie z młodą radomską drużyną. W dalszej części meczu nasza drużyna słabo jednak spisywała się w ataku i nawet bardzo dobra postawa w obronie nie pozwoliła na utrzymanie wysokiej przewagi.

NIECHLUJSTWO W ATAKU
Jeszcze w 22 minucie, po rzucie Huberta Makuch było 35:25 dla UMKS, ale następne 6 minut kielczanie przegrali 2:11 i zaczęło robić się nerwowo. Nasza drużyna opanowała sytuację w połowie ostatniej kwarty, gdy po rzucie Wojciecha Miernika prowadziła najwyżej w całym meczu (57:41), ale znów na niedługo. Do końca spotkania goście zdobyli bowiem tylko jeden punkt (rzut wolny wykorzystał Piotr Osiakowski), a ambitna radomska młodzież systematycznie niwelowała przewagę. Na odrobienie całych strat zabrakło już jednak czasu, chociaż do dogrywki mógł doprowadzić jeszcze Damian Jeszke. Jego rzut za trzy punkty był jednak niecelne. - Cały mecz graliśmy niechlujnie w ataku, stąd te problemy w końcówce. Mam jednak nadzieję, że z meczu na mecz nasza gra będzie wyglądała lepiej - oceniał po meczu szkoleniowiec kieleckiego zespołu, Rafał Gil.

W innych meczach: Wisła Kraków - AZS AGH Alston Kraków 60:82, Tur Bielsk Podlaski - Pułaski Warka 74:72, Księżak Łowicz - Sokół Ostrów Mazowiecka 80:48, SKK Siedlce - AZS AWF ggmedia.pl Kraków 79:61, MKS Skierniewice - KS Piaseczno 84:68.

1. Księżak 1 2 80:48
2. AGH 1 2 82:60
3. Siedlce 1 2 79:61
4. Skierniewice 1 2 84:68
5. UMKS 1 2 58:55
6.Tur 1 2 74:72
7. Warka 1 1 72:74
8. Rosa 1 1 55:58